Twój blog motoryzacyjny

BMW M3 Touring coraz bliżej premiery

W tym roku sportowa dywizja M BMW obchodzi 50-lecie powstania. BMW planuje uświęcić to wydarzenie premierą szybkiego kombi M3 Touring.

BMW M3 Touring – takie auto już powstało

Mało kto dziś pamięta, że BMW zbudowało egzemplarz w wersji kombi na początku lat dwutysięcznych. Pod maską koncepcyjnego BMW M3 Touring generacji E46 pracowała wolnossąca jednostka V6 o mocy 343 KM. Całość trafiała na tylną oś, gwarantując przyspieszenie do setki w niecałe 5 s. Niemcy jednak nie zdecydowali się na produkcję auta, uznając, że nie będzie się sprzedawać. Jego istnienie producent utrzymywał w tajemnicy przez wiele lat.

Zbliżająca się premiera M3 Touring to dobra wiadomość dla zagorzałych fanów marki

BMW M3 kombii

Niektórzy z nich brali bowiem sprawy w swoje ręce i przerabiali zwykłe kombi na wariant M. Więcej nie będą już musieli tego robić. Wersja produkcyjna powinna zadebiutować w najbliższych miesiącach. Auto pokryte kamuflażem przechodzi aktualnie testy na zamarzniętym jeziorze w Szwecji.

BMW M3 Kombii

BMW M3 – Co o nim wiadomo do tej pory?

Debiut BMW M3 Touring prawdopodobnie zbiegnie się z liftingiem serii 3. We wnętrzu pojawią się nowoczesne multimedia z systemem iDrive 8 oraz cyfrowe zegary.

Kombi będzie dostępne w specyfikacji Competition, z 6-cylindrowym 3-litrowym silnikiem pod maską. Jego moc to 503 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Mamy więc konfigurację wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Chcąc konkurować z Audi RS4 i Mercedesem-AMG C63 S Wagon nie może być jednak inaczej.

Zdjęcia: BMW


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze