Twój blog motoryzacyjny

Szukasz niestandardowego pickupa? Brabus chętnie służy pomocą

Brabus 800 Adventure XLP Superblack. Tak nazywa się pickup zbudowany na bazie Mercedesa-AMG G63. Jest czarny jak noc i ma podświetlane na czerwono boczne końcówki wydechu. Witajcie w świecie tunera z Bottrop.

Brabus 800 Adventure XLP Superblack to przerobiony Mercedes-AMG G63

Brabus 800 Adventure XLP Superblack pickup

Wziąć na warsztat standardowy model G63 AMG, przeprojektować tylną część nadwozia, podłubać w zawieszeniu, a na koniec podkręcić pracującą pod maską 4-litrową jednostkę V8. Taki mniej więcej był pomysł Brabusa na stworzenie ekstremalnego pickupa do zadań wszelakich.

Brabus 800 Adventure XLP Superblack

Tuner zwiększył rozstaw osi auta o 50 cm i wydłużył całą konstrukcję o 69 cm względem standardowej klasy G. Pojazd mierzy teraz 5,31 m długości i ma całkiem pojemną pakę.

Brabus 800 Adventure XLP Superblack

Brabus nie skąpił na czarnej farbie

Pokrywa całe nadwozie pickupa, łącznie z kanistrami na skrzyni załadunkowej. Całość uzupełniono włóknem węglowym. Z tego materiału wykonano kratkę, zderzaki, wentylowaną maskę, błotniki i boczne stopnie. Karbonowe są również rury wydechowe, ostentacyjnie podświetlone na czerwono.

Brabus 800 Adventure XLP Superblack

Z przodu znalazło się miejsce na wyciągarkę, a na dachu zamontowano bagażnik z listwą świateł LED. Można go połączyć z namiotem, jeśli przyjdzie kierowcy ochota na to, by spędzić noc pod gwiazdami.

Aby w pełni zasłużyć na swoją złowrogą nazwę, z nadwoziem Brabusa koresponduje wykończone na czarno wnętrze, z czarną skórą wyścielającą podłogę. Nie brakuje detali z karbonu oraz chromowanych elementów.

Brabus 800 Adventure XLP Superblack pickup

Dzięki zmodernizowanemu zawieszeniu z aluminiową osią portalową, Brabus 800 Adventure XLP charakteryzuje się 49-centymetrowym prześwitem. Ogromne 22-calowe koła z terenowymi oponami Pirelli powinny poradzić sobie w każdym trudnym terenie. Pod warunkiem, że pickup w ogóle zjedzie z asfaltu, co nie jest takie oczywiste w przypadku projektów Brabusa.

Pod maską schowany jest potwór

Brabus 800 Adventure XLP Superblack

To 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Brabus poprawił jednak fabrykę i podkręcony silnik dostarcza 800 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Pickup na rozpędzenie się do setki potrzebuje zaledwie 4,8 s. Prędkość maksymalna Superblocka regulowana jest elektronicznie i sięga 210 km/h. Biorąc pod uwagę rozmiary auta i wagę 2936 kg, takie osiągi przyprawiają o zawrót głowy. Moc tradycyjnie trafia na wszystkie koła za sprawą 9-biegowej automatycznej przekładni.

Brabus 800 Adventure XLP Superblack – panie, ile to kosztuje?

Brabus 800 Adventure XLP Superblack

Dla klientów Brabusa to nie jest najistotniejsze pytanie. Dla wszystkich innych z pewnością tak. Niemiecki tuner wycenił swoje dzieło na 726 259 euro, co daje w przeliczeniu ok. 3 300 000 zł. W tej cenie można postawić ze dwa duże domy, ale one nie zrobią takiego wrażenia na sąsiadach.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze