Twój blog motoryzacyjny

Europa nie dla nowego Forda Mondeo

Nowy Ford Mondeo zadebiutował oficjalnie w chińskim Centrum Projektowym Forda w Szanghaju. Na Starym Kontynencie go nie zobaczymy, bo klienci wolą SUV-y.

Po 30 latach Ford zdecydował się zakończyć produkcję Mondeo w Europie. Ostatnie sztuki zjadą z taśmy montażowej w Walencji w marcu tego roku. Popularny sedan nadal jednak będzie produkowany w Chinach, gdzie właśnie premierę miała jego najnowsza generacja.

Oto nowy Ford Mondeo

Ford Mondeo

Sedan realizuje nowy język stylistyczny marki „Progressive Energy in Strength”. Stworzono go specjalnie z myślą o rynku chińskim. Ford po prostu przeprowadził badanie wśród chińskich klientów, pytając o ich preferencje. Zebrane informacje uwzględniono w projekcie. Mamy więc chowane klamki, znaczek Forda aktywujący otwieranie bagażnika, czy aktywne elementy grilla, które poruszają się, gdy kierowca podchodzi do auta.

Trzeba przyznać, że nowe Mondeo prezentuje się nieźle. Dość muskularne nadwozie to nowość na tle poprzednich generacji. Z przodu auto ma dzielone reflektory i spory grill, który wygląda bardzo podobnie do tego z crossovera Evos. Z kolei grafika tylnych świateł nawiązuje do Mustanga.

Sedan sporo urósł względem poprzednika

Ford Mondeo

Mierząc dokładnie 4935 mm, jest od niego o 63 mm dłuższy. Do tego dochodzą dodatkowe milimetry na szerokość i wysokość – odpowiednio 23 i 19 mm. Rozstaw osi zwiększył się o 104 mm i tę zmianę powinni odczuć pasażerowie tylnej kanapy.

Zdjęć wnętrza jeszcze nie ujawniono

Można spodziewać się, że kabina będzie identyczna, jak we wspomnianym modelu Evos. Prawdopodobny jest więc potężny ekran na desce rozdzielczej, 12,3-calowy zestaw cyfrowych zegarów oraz pełen pakiet systemów wspomagających kierowcę, w tym opcja częściowo autonomicznej jazdy.

Ford Mondeo – niewiadomą pozostaje specyfikacja dotycząca napędu

Ford Mondeo

Według nieoficjalnych informacji pod maskę trafi jednostka 1.5 z turbodoładowaniem. Topowa wersja może liczyć na 2-litrowy silnik o mocy ok. 245 KM. Niewykluczony jest też układ hybrydowy.

Ford Mondeo zaparkuje w chińskich salonach jeszcze w tym roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze