Twój blog motoryzacyjny

Dacia Duster Extreme wcale nie jest extreme. Kusi za to stylistycznymi detalami i bogatszym wyposażeniem

Dacia Duster to solidny SUV, cieszący się na polskim rynku dużą popularnością. W zeszłym roku przeszedł lifting, a na początku tego roku zadebiutował w specjalnej wersji Extreme. Jej nazwa może być nieco myląca.

Dacia Duste Extreme chce się podobać z zewnątrz

Określenie Extreme bardziej pasuje do Dacii Duster z pakietem Prior Design niż do nowej wersji Dustera, która właśnie trafiła do polskiego cennika.

Dacia Duster Extreme

SUV bazuje na wariancie Prestige i wyróżnia się pomarańczowymi wstawkami na grillu, obudowie lusterek, relingach dachowych i klapie bagażnika. Ma także 17-calowe czarne aluminiowe felgi i po raz pierwszy dostępny jest w szarym malowaniu (za dopłatą 1000 zł).

Wnętrze skrywa fotele pokryte materiałową tapicerką i skórą ekologiczną z pomarańczowymi przeszyciami. W tym samym kolorze wykończono również nawiewy, uchwyty drzwi i konsolę środkową.

Dacia Duster Extreme

Dacia Duster Extreme – wyposażenie jest bogatsze, ale nie zaskakuje

Automatyczną klimatyzację mamy już w wersji Prestiże. Podobnie jak kamerę cofania, 8-calowy dotykowy ekran, czy system martwego pola. Nie zabrakło bezkluczykowego dostępu i gniazda USB w liczbie dwóch dla pasażerów siedzących z tyłu.

Poza tym producent chwali się regulowanym podłokietnikiem, łącznością Wi Fi i obsługą Apple CarPlay/Android Auto. Dodatkowo na liście opcji można zaznaczyć funkcję podgrzewania przednich foteli (700 zł) oraz rozszerzoną mapę Europy Wschodniej (300 zł).

Dacia Duster Extreme SUV

Dacia Duster Extreme – start od 75 700 zł

Uwzględniając powszechnie znane zalety rumuńskiego SUV-a, to niezła propozycja. Pod maską znajdziemy jednostkę TCe 100 LPG, połączoną z 6-biegową manualną przekładnią i napędem na przód. Dopłata do TCe 130 wynosi 5100 zł, a do automatycznej skrzyni EDC i 150-konnej jednostki – 15 600 zł. W tej samej cenie, czyli za 91 300 mamy też wariant z napędem na 4 koła i 6-biegowym manualem. W ofercie Dacii wciąż jest dostępny diesel – Blue dCi 115, który w wariancie Extreme kosztuje 91 800 zł.

 

Źródło: Dacia


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze