Twój blog motoryzacyjny

Citroen C5 X wyceniony

Citroen C5 X zadebiutował w kwietniu zeszłego roku, a teraz trafił do polskiego cennika. W topowej wersji to wydatek ponad 200 000 zł.

Citroen C5 X, czyli połączenie SUV-a z kombi, wygląda tak nietypowo nawet na tle innych aut francuskiej marki, że jest szansa, iż znajdą się na niego chętni właśnie ze względu na tę inność.

135 900 zł – od takiej kwoty można rozpocząć przygodę z Citroenem C5 X

Citroen C5 X

Bazowa wersja crossovera (bo to chyba jednak jest crossover) posiada pod maską zaledwie 3-cylindrową 130-konną jednostkę 1.2 PureTech, z którą połączono 8-stopniową automatyczną przekładnię. O dynamice z takim silnikiem, uwzględniając rozmiary auta, nie ma co marzyć. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 10,4 s, więc niecierpliwi powinni zwrócić swoją uwagę od razu na mocniejszy wariant – 1.6 PureTech 180, który skraca czas przyspieszenia do setki o 2,3 s.

Jego cena zaczyna się od 168 900 zł

Te dwie wersje wyczerpują wybór jednostek benzynowych. Diesla nie przewidziano. Na szczycie gamy jest za to hybryda typu plug-in. Wykorzystuje wspomnianą jednostkę 1.6 i może się pochwalić mocą 225 KM. Według Citroena na samym prądzie pokona do 55 km. Jest też najszybsza z dostępnych w ofercie wersji – setka pęka już po 7,8 s. Kosztuje co najmniej 192 400 zł.

Citroen C5 X

Citroen C5 X jest dostępny w 4 wersjach wyposażenia

Już w podstawowej odmianie Feel, występującej wyłącznie z najsłabszym benzynowym silnikiem, auto jest bogato wyposażone. Dostaniemy liczne systemy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Można liczyć na światła do jazdy dziennej LED, dwustrefowa klimatyzację, multimedia w rozmiarze 10-cali, cyfrowy zestaw wskaźników, czy tempomat.

Citroen C5 X

Na dostępny w standardzie Pakiet Bezpieczeństwa składają się system utrzymania pasa ruchu, system awaryjnego hamowania, system monitorowania uwagi kierowcy oraz system informowania o ograniczeniu prędkości. Nie trzeba też dopłacać za zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi.

Wersja Feel Pack w cenie 147 900 zł zawiera m.in. rozbudowany Pakiet Bezpieczeństwa, tylną kamerę oraz czujniki parkowania z przodu.

Wyżej w cenniku stoi wariant Shine za 157 900 zł

I można go już łączyć z mocniejszym silnikiem benzynowym 1.6 (168 900 zł), jak również z hybrydą (202 400 zł). Cennik zamyka wersja Shine Pack, która w przypadku wyboru hybrydy kosztuje 211 900 zł. Na wyposażeniu Citroena C5 X w tej wersji znajdziemy m.in. system kamer 360 stopni, elektrycznie sterowane fotele z funkcją podgrzewania, czy oświetlenie ambientowe.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze