Twój blog motoryzacyjny

Dacia Spring z rekordem sprzedaży w… Rumunii

Dacia Spring szturmem zdobywa europejski rynek, o czym świadczy ponad 40 000 złożonych zamówień w ostatnich 8 miesiącach. Szczególną popularnością cieszy się w Rumunii, gdzie można ją kupić wyjątkowo tanio.

Według danych Best Selling Cars Blog, Dacia Spring była tam najchętniej kupowanym modelem w listopadzie 2021 roku

Salony Dacii w Rumunii przeżyły istne oblężenie. Tak jakby krajowa infrastruktura wcale nie była kiepska, a stacji ładowania w ogóle nie brakowało. Nabywców od zakupu Springa nie odrzucał jego niski zasięg, czy kiepskie wykończenie wnętrza. Nie robił im też różnicy fakt, że Dacia przypływa do nich w kontenerach z Chin, gdzie odbywa się jej produkcja. Auto sprzedawało się jak ciepłe bułeczki.

W sumie odnotowano 1195 rejestracji

Dacia Spring

Co oznacza udział w rynku na poziomie 10,4%. To duże osiągnięcie, ponieważ łączna sprzedaż elektrycznych aut w Rumuni, uwzględniając pierwsze 9 miesięcy, wyniosła 1914 sztuk. Dacia Spring zatem zdecydowanie przeważała w zamówieniach. Pod względem popularności wyprzedziła nawet dotychczasowego lidera sprzedaży, czyli spalinową Dacię Logan.

Sukces Dacii Spring dość łatwo można wyjaśnić ceną

Po prostu Spring to obecnie najtańszy pojazd z napędem elektrycznym, który w Rumunii kosztuje równowartość 18 100 euro (ok. 83 000 zł). Ale to niewystarczające wyjaśnienie sukcesu na lokalnym rynku. Kluczową zachętą do zakupu Springa okazał się uruchomiony przez władze w Bukareszcie, bezprecedensowy jak na warunki w Unii Europejskiej, system dopłat do samochodów elektrycznych.

Kupując elektryka w Rumunii można otrzymać nawet 10 400 euro dopłaty

Dacia Spring

Program wsparcia dotyczy zarówno tych najtańszych, jak i najdroższych aut elektrycznych dostępnych w sprzedaży. Nie ma limitu ceny elektryka, jak w polskim programie „Mój elektryk”. W przypadku wyboru Dacii Spring, jej cena po uwzględnieniu dotacji wynosi więc 7700 euro (35 000 zł).

A jak wygląda sprzedaż Springa w Polsce?

Zamówienia na elektryka ruszyły w czerwcu, a sprzedaż rozpoczęła się na jesieni. Na oficjalne dane trzeba jeszcze poczekać. Wiadomo, że Spring dołączył do floty Trafficar. Znana firma carsharingowa dysponuje 195 sztukami, które można wypożyczyć na minuty. Wydaje się, że właśnie w tej formie to budżetowe elektryczne auto ma największą szansę na sukces na polskim rynku.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze