Twój blog motoryzacyjny

Łada Niva Bronto w nowej odsłonie

Pomimo 44 lat Łada Niva nadal prezentuje się dobrze, a w wersji Bronto oferuje duży potencjał terenowy. Rosjanie zaprezentowali właśnie nowy film promujący terenówkę w jej naturalnym środowisku.

Ładę Niva Bronto cechuje prostota zastosowanych rozwiązań, sprawdzona konstrukcja i bardzo konkurencyjna cena oraz niskie koszty serwisu. W Rosji terenówka z wykończeniem Luxe startuje od kwoty 939 900 rubli, czyli ok. 52 500 zł. Wersja Prestige, lepiej wyposażona i atrakcyjniejsza wizualnie, kosztuje 994 900 rubli, czyli niecałe 56 000 zł, co nadal nie jest wygórowaną sumą w stosunku do tego, co oferuje.

Pod maską Nivy Bronto pracuje znana jednostka

To 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,7 l, który generuje 84 KM. Jednostka współpracuje z 5-biegową manualną przekładnią, a moc trafia na wszystkie koła. Jazdę w terenie usprawniają blokady mechanizmów różnicowych, zmodyfikowane wzmocnione zawieszenie i dodatkowe zabezpieczenie silnika. Prześwit sięga 2400 mm.

Łada Niva Bronto wyróżnia się również wyglądem

Lada Niva

Na wyrazistą stylistykę auta składają się okrągłe reflektory, plastikowe elementy zderzaka, poszerzone nadkola i światła przeciwmgielne. Poza tym mamy relingi dachowe i opcjonalny pakiet oświetlenia na dachu. Lada Niva Bronto porusza się na 15-calowych felgach obutych w terenowe 29-calowe opony.

Wnętrze nie jest już tak archaiczne jak w starszych egzemplarzach

Lada Niva Bronto kokpit

Na początku tego roku kokpit przeszedł małą aktualizację. Standardowo Niva Bronto wyposażona jest w klimatyzację, komputer pokładowy, podgrzewane fotele i elektryczne podgrzewane lusterka. Nie zabrakło elektrycznych szyb oraz kilku gniazd 12V na pokładzie. Kierowca ma też wspomaganie kierownicy.

Nie ma co jednak oczekiwać systemu multimedialnego, a radio jest za dopłatą. Trzeba również dodatkowo wykupić pakiet z apteczką, trójkątem ostrzegawczym, kamizelką odblaskową, liną holowniczą i bawełnianym rękawiczkami – jego cena to równowartość 33 dolarów.

 

Źródło: carscoops.com

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze