Twój blog motoryzacyjny

Guangzhou Auto Show 2021 – przegląd najciekawszych debiutów

Przypadające na koniec listopada targi motoryzacyjne w chińskim Kantonie przyniosły wiele nowości, premier i konceptów, wśród których przeważały auta elektryczne. Oto szybki przegląd najciekawszych z nich.

Guangzhou Auto Show 2021 – Mecha Dragon EV

mecha Dragon

Ma kanciaste nadwozie, dziwne proporcje i kabinę z szerokim ekranem na desce rozdzielczej. Jest też elektrykiem wbrew widocznym dwóm rurom wydechowym, które sugerują co innego.

Mecha Dragon

Saloon Mecha Dragon EV wykorzystuje dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 543 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Akumulator o pojemności 116 kWh zapewnia zasięg na poziomie 800 km. Obsługuje także szybkie ładowanie do 480 kW, co oznacza, że już po 10 minutach można ruszyć w dalszą drogę z bateria do połowy pełną.

mecha dragon

Za pojazdem stoi submarka Saloon, wchodząca w skład koncernu Great Wall. Producent zamierza wyprodukować tylko 101 egzemplarzy tego ekscentrycznie wyglądającego elektryka. Cena? 76 400 dolarów.

Voyah Dreamer

Voyah Dreamer

Chiny to jeden z niewielu rynków motoryzacyjnych na świecie, gdzie minivany mają się wciąż dobrze. Nowym przedstawicielem tego gatunku jest Voyah Dreamer, czyli luksusowy elektryczny minivan z gigantycznym grillem. Wiadomo, jak luksus – to grill musi być jak największy.

Voyah Dreamer minivan

Voyah Dreamer również ma dwa silniki elektryczne, a ich łączna moc sięga 700 KM. Maksymalny moment obrotowy to 1040 Nm. Bateria jest nieco mniejsza – ma 88 kWh pojemności.

Voyah Dreamer

Producent auta, koncern Dongfeng, obiecuje nieprzeciętny komfort wnętrza, z opcją dwóch kapitańskich foteli z tyłu oraz przyspieszenie do setki wynoszące 5,9 s. Jeśli jest tak w istocie, to Voyah Dreamer zgarnia właśnie tytuł dla najszybszego elektrycznego minivana na świecie.

Guangzhou Auto Show 2021 – Songsan Motors Monterey EV

 Songsan Motors Monterey EV

Monterey EV to retro sedan, inspirowany Buickiem Roadmasterem z 1957 roku.

Songsan Motors Monterey

Podobnie jak amerykańskie auta z lat 50. i 60. jego nadwozie wykończone jest chromem i błyszczącymi elementami. Przednie reflektory nawiązują do Corvette, a koła w stylu hot rod są tak wielkie, że z trudem mieszczą się w nadkolach. Niestety, szczegółów na temat elektrycznego napędu nie ujawniono.

Mitsubishi Airtrek

Mitsubishi Airtrek

Pierwszy elektryczny SUV od Mitsubishi będzie dostępny wyłącznie na chińskim rynku. Auto wymiarowo mieści się pomiędzy modelami Eclipse Cross i Outlanderem. Na uwagę zasługuje jego stylistyka. Z przodu SUV otrzymał dzielone reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED, które umieszczono w górnej części zderzaka i osłonę chłodnicy z sześciokątnymi wcięciami i trzema szarymi listwami. Nie zabrakło też kontrastowego dachu i wysuwanych klamek. Tył za to jest mniej udziwniony – po każdej stronie ułożono trzy zachodzące na siebie reflektory.

Mitsubishi Airtrek SUV

Za napęd Mitsubishi Airtrek odpowiada jednostka elektryczna o mocy 181 KM. Zasięg na pełnej baterii (70 kWh) umożliwia pokonanie do 500 km.

Guangzhou Auto Show 2021 – Aion LX Plus

Aion LX Plus

Ogromnym pakietem baterii o pojemności 144,4 kWh może poszczycić się flagowy SUV chińskiego producenta GAC – Aion LX Plus. Akumulatory, które wykorzystują nową technologię anod krzemowych, zapewniają aż 1000 km zasięgu.

Aion LX Plus SUV

SUV jest wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 734 KM i napęd na wszystkie koła. W efekcie przyspiesza do setki w 2,9 s. Poza tym naszpikowany jest czujnikami i skanerami LIDAR, gwarantującymi częściowo autonomiczną jazdę. Jego debiut rynkowy przewidziano na początek przyszłego roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze