Twój blog motoryzacyjny

Nowa Kia Niro – dobrze wygląda i ma nowoczesne wnętrze

Stylistyka Kii Niro pozostawiała wiele do życzenia. Choć auto cieszyło się zasłużonym uznaniem ze względu na napęd hybrydowy, to jej wygląd raczej odpychał. W nowej generacji crossover prezentuje się znaczniej ciekawiej. Jego wnętrze również.

Kia Niro drugiej generacji

Kia Niro

O debiucie drugiej generacji Kii Niro mówiło się od końca 2020 roku, kiedy to na drogi wyjechały pierwsze zamaskowane egzemplarze testowe. Kia projektując nową odmianę crossovera, inspirowała się ekscentrycznym konceptem HabaNiro z 2019 roku, który wygląda tak:

Kia Habaniro koncept

Jak widać, Koreańczycy nie poszli na całość i nie zdecydowali się na otwierane do góry drzwi i kamery zamiast lusterek. Ostatecznie postawili na konwencjonalne rozwiązania.

Podobieństwo jednak jest oczywiste. Kia Niro ma taką samą jak koncept sygnaturę świateł do jazdy dziennej LED i charakterystyczny, wykończony w kontrastowym kolorze słupek C. Swoją drogą, jego grubość może sprawić trochę problemów z widocznością podczas manewrów parkingowych.

Kia Niro debiut

Podobne są również dwukolorowe felgi aluminiowe oraz tylne światła w kształcie bumerangu.

Wnętrze całkowicie przeprojektowano

Kia Niro

Crossover zyskał układ deski rozdzielczej z nowego Sportage’a, a dwuramienną kierownicę oraz dwa ekrany wyjęto z modelu EV6. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Zniknęła też niezgrabna dźwignia zmiany biegów, którą zastąpiono pokrętłem.

Nowa Kia odwołuje się do natury i ekologii. Producent chwali się podsufitką wykonaną z materiału pochodzącego z recyklingu i fotelami z tapicerką z bio-poliuretanu, z dodatkiem przyjaznego skórze i środowisku tencelu, czyli materiału z liści eukaliptusa. Z kolei panele drzwi pokryto farbą na bazie wody, pozbawioną produktów petrochemicznych.

Kia Niro – trzy rodzaje napędu

Kia Niro

Co prawda, nie ujawniono jeszcze szczegółowych informacji na temat napędów, ale raczej pewne jest to, że Kia Niro nadal dostępna będzie jako klasyczna hybryda, hybryda plug-in oraz elektryk. Wariant z wtyczką otrzyma Greenzone Drive Mode, który automatycznie, korzystając z nawigacji, przełączy auto w tryb całkowicie elektryczny w obszarach miejskich, w pobliżu szkół i szpitali, czy w specjalnie wyznaczonych zielonych strefach.

Więcej na temat nowej Kii Niro dowiemy się z początkiem 2022 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze