Twój blog motoryzacyjny

Cupra Formentor VZ5 ląduje w cenniku

Najmocniejsza Cupra Formentor VZ5 wyceniona. Startuje od 312 000 zł, ale ma świetny 5-cylindrowy silnik 2.5 TFSI z Audi o mocy 390 koni mechanicznych.

Cupra Formentor VZ5 – cena to 312 000 zł

Cupra Formentor VZ5

Hiszpański SUV jest więc droższy od bazowej wersji Audi RS Q3, która zaczyna się od 288 900 zł. Całkiem sporo, ale w konfiguratorze Cupry trudno o dodatkowe wyposażenie. Jedyne opcje, które można dorzucić to pakiety skórzane (tapicerka z perforowanej skóry Nappa) w cenie od 5140 do 10 378 zł i dwa matowe lakiery kosztujące 6512 zł. Lista wyposażenia dodatkowego Audi niemal nie ma końca.

O silniku wspomniałem już na początku

Tu i tu mamy tę samą 5-cylindrową 2,5-litrową jednostkę, która jednak w Audi rozwija 400 KM. Moment obrotowy jest taki sam w obydwu SUV-ach i wynosi 480 Nm. Prędkość maksymalna sięga 250 km/h. W Audi po usunięciu limitera można pojechać trochę szybciej, bo 280 km/h.

Mimo to osiągi Cupry powinny zadowolić największych malkontentów

Przyspieszenie do setki jest kwestią 4,2 s, a to nie byle co. Mocniejsze Audi jest wolniejsze o 0,3 s. Moc na 4 koła w obydwu przypadkach przekazuje 7-biegowa automatyczna skrzynia DSG.

Atutem Cupry Formentor VZ5 jest z pewnością wygląd

Z przetłoczeniami na masce, karbonowym splitterem i dyfuzorem oraz miedzianymi końcówkami wydechu ten kompaktowy SUV prezentuje się całkiem rasowo. Wyjątkowość mają zapewnić specjalny kolor Taiga Grey oraz dedykowane dla tej wersji 20-calowe felgi.

Cupra została też obniżona o 10 mm względem słabszej wersji z jednostką 2.0 TSI. Hiszpanie wyposażyli ją w adaptacyjne zawieszenie z 15 poziomami regulacji siły tłumienia amortyzatorów oraz sportowe hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami Akebono z przodu.

W sumie na rynek trafi 7000 egzemplarzy

Potencjalni zainteresowani zakupem szybkiej Cupry muszą ten fakt wziąć pod uwagę. Zamówienia można już składać.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze