Twój blog motoryzacyjny

BMW M135i xDrive lepiej jeździ i brzmi oraz ma odjazdowy żółty lakier

Wraz z nowym rokiem modelowym BMW M135i xDrive otrzyma kilka poprawek. Stylistycznie niemal nic się nie zmieni, modyfikacje obejmą zawieszenie i układ wydechowy.

BMW M135i xDrive to najmocniejszy model serii 1

BMW M135i xDrive debiut

Napędza go 2-litrowa 4-cylindrowa wysokoobrotowa jednostka benzynowa o mocy 306 KM i 450 Nm. Połączenie sportowego mechanizmu różnicowego, napędu xDrive i 8-biegowej sportowej skrzyni skutkuje przyspieszeniem do setki w 4,8 s i prędkością maksymalną 250 km/h. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. BMW M135i xDrive jest równie szybkie, jak było wcześniej. Co zatem poprawiono?

Inżynierowie z Monachium skupili się na zawieszeniu

BMW M135i xDrive

W celu zoptymalizowania redukcji sił bocznych podczas jazdy w zakrętach poprawiono kąty pochylenia kół. Zmodyfikowano też mocowania wahaczy tylnej osi oraz na nowo skalibrowano ustawienia sprężyn i amortyzatorów. Te w gruncie rzeczy niewielkie zmiany mają przełożyć się na precyzyjniejsze wyczucie układu kierowniczego przy pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością.

Podłubano także w układzie wydechowym

BMW M135i xDrive

Czteronapędowa seria 1 nie tylko ma lepiej się prowadzić, ale również brzmieć. Niemcy chwalą się tym, że udało się uzyskać bardziej naturalny dźwięk silnika, który dodatkowo wspomagany jest sztucznie z głośników we wnętrzu auta. Jak przypuszczam, nie wszystkim nabywcom M135i xDrive taka „autentyczność” przypadnie do gustu.

Za to jestem pewien, że z akceptacją poszerzonej oferty kolorów nie będzie problemu

BMW M135i xDrive

BMW udostępniło nowe lakiery z palety BMW Individual, które pozwolą się wyróżnić na mieście. I naprawdę ciekawie wyglądają. Należą do nich niemetalizowany Sao Paulo Yellow (na zdjęciu), czy Frozen Orange oraz Frozen Pure Grey.

BMW M135i xDrive powinno trafić do oferty w najbliższych miesiącach.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze