Twój blog motoryzacyjny

Nowa Honda Civic Type R w kamuflażu na pierwszych zdjęciach

W przyszłym roku zadebiutuje kolejna odsłona Hondy Civic Type R. Będzie to ostatni model Hondy ze spalinową jednostką pod maską w Europie. Później markę czeka nieuchronna elektryfikacja.

Dwa zdjęcia zakamuflowanego prototypu zwiastują nową generację Hondy Civic Type R

Honda Civic Type R w nowej generacji

Nowy Civic Type R prezentuje się mniej agresywnie od poprzednika, choć nie oznacza to, że wygląda gorzej. Dokładne porównanie będzie możliwie dopiero po usunięciu kamuflażu, ale już pewne spostrzeżenia można poczynić.

Stylistyka bardziej subtelna od poprzednika

Z przodu pojawił się nowy zderzak i większe wloty powietrza. Przednie i tylne błotniki wydają się znacznie szersze niż w zwykłym hatchbacku, ale generalnie samo nadwozie jest pozbawione wielu przetłoczeń, charakterystycznych dla obecnej generacji. Type R wyróżnia się też oponami Michelin oraz hamulcami Brembo z pomalowanymi na czerwono zaciskami.

Z tyłu przymocowane do klapy na stałe skrzydło nie jest tak ekstremalne, jak w poprzedniej generacji. Poza tym w oczy rzuca się wydatny dyfuzor z centralnie zamontowanymi potrójnymi końcówkami układu wydechowego.

Honda Civic Type R – na tę chwilę brak pewnych informacji na temat układu napędowego

Honda Civic Type R

Plotki głoszą, że pod maską zagości poprawiona wersja turbodoładowanego silnika o pojemności 2 l. Można się spodziewać ciut większej mocy od 320 KM, które generuje obecna jednostka. Honda obiecuje też mocniejsze hamulce i nowe ustawienia zawieszenia.

Honda Civic Type R trafi na rynek w 2022 roku

Wcześniej pewnie spróbuje odzyskać tytuł króla Nurburgring, na którym aktualnie przechodzi testy. W 2017 roku ten japoński hot hatch pokonał słynną niemiecką pętlę w czasie 7 minut i 43,8 s, stając się najszybszym autem w kategorii samochodów seryjnych z przednim napędem. Rekordem cieszył się przez dwa lata. W 2019 roku koronę odebrało mu Renault Megane R.S. Trophy-R, które wykręciło czas o 3 s lepszy. W tej rywalizacji Honda jednak na pewno nie powiedziała ostatniego słowa.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze