Twój blog motoryzacyjny

Oto Nissan Townstar, czyli krewniak Renault Kangoo

Nissan Townstar to nowy przedstawiciel lekkich pojazdów użytkowych, który zastąpi w gamie modele NV200 i e-NV200. Naszpikowany technologią van występuje zarówno w wersji użytkowej, jak i w wariancie kombi.

Nissan Townstar spokrewniony jest z Renault Kangoo i Mercedesem Citan. Auto powstało na najnowszej platformie CMF-CD, a od wyżej wspomnianych pojazdów różni się głównie przodem.

Przy jego projekcie kierowano się funkcjonalnością

Nissan Townstar przewiezie ładunek o wadze 800 kilogramów, poradzi sobie z dwiema europaletami, a na hol weźmie ładunek o masie do 1500 kilogramów.

Nissan Townstar 2022

Do przestrzeni ładunkowej można dostać się za sprawą podwójnych bocznych drzwi przesuwnych lub tylnych dzielonych w stosunku 60/40. W wersji pasażerskiej dostępna będzie tradycyjnie podnoszona klapa.

Nissan Townstar

Nissan Townstar – o dieslu zapomnijcie

Nissan Townstar nie będzie dostępny z jednostką wysokoprężną. Taki ruch ze strony Nissana z pewnością może trochę dziwić. W końcu Townstar, szczególnie w wersji użytkowej, ma pokonywać setki kilometrów i zarabiać pieniądze. A jak wiadomo w długich trasach diesel sprawdza się najlepiej.

Nissan Townstar

Japończycy jednak stawiają na jednostkę elektryczną o mocy 122 KM i 245 Nm. Akumulator o pojemności 44 kWh, z systemem chłodzenia, ma pozwolić na pokonanie 285 kilometrów na jednym ładowaniu. Taki zasięg ogranicza właściwie vana do poruszania się w obrębie dużego miasta. Na trasy pozostaje zatem benzynowa jednostka o pojemności 1.3 o mocy 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego.

Nissan Townstar może poszczycić się licznymi systemami z zakresu bezpieczeństwa

Nissan Townstar

Mamy tu pakiet ponad 20 asystentów, które m.in. zabezpieczą auto przed podmuchami bocznego wiatru, czy kołysaniem przyczepy, awaryjnie zahamują w przypadku wykrycia pieszych i rowerzystów, a nawet wspomogą podczas parkowania. Van posiada również  zestaw kamer 360 stopni i inteligentny tempomat.

Na pokładzie wersji benzynowej znajdziemy 8-calowy wyświetlacz dotykowy, a wariant z napędem elektrycznym otrzyma 10-calowy ekran. Nie zabraknie funkcji ładowania indukcyjnego oraz łączności Android Auto i Apple CarPlay.

Cena nie jest jeszcze znana

Wiadomo za to, że wersja benzynowa będzie objęta 5-letnią, a elektryczna – 8-letnią gwarancją.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze