Twój blog motoryzacyjny

Wey Coffee 01 – chiński SUV na podbój Europy

Wey Coffee 01 debiutuje na monachijskich targach dwa lata po tym, jak chińczycy potwierdzili swoje plany ekspansji w Europie. Czy niemiecka konkurencja z BMW i Mercedesem na czele powinna się go obawiać?

Firma Wey, należąca do koncernu Great Walls, sprzedała w ostatnich 5 latach ponad 400 000 aut w Chinach

To naprawdę niezły wynik. Teraz chce podbić Europę, zaczynając od Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Na targach motoryzacyjnych w Monachium zaprezentowała naszpikowanego technologią SUV-a o trochę zaskakującej nazwie Coffee 01. Wygląda tak:

Wey Coffee 01 SUV

Mierzący 4,87 m długości, 1,96 m szerokości i 1,69 m wysokości SUV Wey Coffee 01 jest niewiele mniejszy od BMW X5, Mercedesa GLE, czy Audi Q7, z którymi przyjdzie mu konkurować.

Wey Coffee 01 – nazwa nie jest jeszcze ostateczna

Ale ma swoje mocne uzasadnienie. Wybrano ją ze względu na uniwersalność i popularność kawy na świecie. Chińczycy są też konsekwentni w swoim wyborze, ponieważ mają już w ofercie SUV-y z kawą w nazwie. Mam na myśli modele Wey Macchiato i Wey Latte, które jednak dostępne są wyłącznie na rynku chińskim.

Wey Coffee 01 jest zaawansowaną hybrydą typu plug-in

Wey Coffee 01

Z zasięgiem w trybie elektrycznym wynoszącym aż 150 kilometrów, dzięki potężnej baterii o pojemności 41,8 kWh. Za napęd SUV-a odpowiada 2-litrowa 4-cylindrowa jednostka benzynowa oraz dwa silniki elektryczne. Łączna moc systemowa takiego układu wynosi aż 469 KM. To więcej niż oferuje Volkswagen Touareg R e-Hybrid (462 KM).

Na wyposażeniu Wey Coffee 01 znalazły się liczne nowinki technologiczne

I to one w dużej mierze mają skusić europejskiego klienta do zakupu. Wey Coffee 01 posiada m.in. technologię rozpoznawania twarzy, która dostosuje wszystkie ustawienia pod kierowcę, łączność 5G, zaawansowany HUD, czy opcję bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Nie zabrakło też półautonomicznej funkcji, która umożliwi jazdę bez zaangażowania kierowcy w pewnych określonych warunkach.

Wey Coffee 01

Wey Coffee 01 trafi do niemieckiej sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 roku

Jego sukces nie zależy wyłącznie od ceny. Jakoś dziwnie jestem spokojny, że będzie ona bardzo konkurencyjna. Wyzwaniem, z którym chińska marka będzie musiała się zmierzyć jest kwestia serwisowania i gwarancji. Ten problem mają też inne marki debiutujące w Europie, takie jak Genesis, czy Tesla Motors.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze