Twój blog motoryzacyjny

Mobilize Limo – elektryczny sedan na wynajem na rynek europejski

W drugiej połowie 2022 roku na wybranych rynkach Starego Kontynentu zadebiutuje nowy samochód o nazwie Mobilize Limo. To sedan na prąd, który będzie dostępny wyłącznie poprzez miesięczną subskrypcję.

Mobilize to nowa marka pojazdów elektrycznych powołana przez Grupę Renault i chińską firmę Jiangling Motors

W ramach marki Mobilize Grupa Renault zamierza oferować usługi z zakresu mobilności na Europę. Grupę docelową stanowią korporacje taksówkowe, firmy zajmujące się przewozem oraz wypożyczalnie samochodowe.

Kilka miesięcy temu poznaliśmy pierwszy koncepcyjny projekt o nazwie EZ-1. To niewielki pojazd, przedstawiany jako następca modelu Twizy, który według modelu biznesowego ma być oferowany w carsharingu.

Mobilize Limo jest kolejnym produktem Grupy Renault

Mobilize Limo

W Chinach jest znany jako Ezoom Yi i prezentuje się bardzo zwyczajnie. Trzybyryłowy sedan mierzy 4,67 m długości, 1,83 m szerokości i 1,47 m wysokości. Wyróżnia się za to rozstawem osi, który wynosi 2,75 m.

Takie wymiary gwarantują wygodne podróżowanie na tylnej kanapie trzem dorosłym osobom, co też było nadrzędnym celem całego projektu.

Mobilize Limo

Pasażerowie z tyłu mają do swojej dyspozycji dwa porty USB, regulowane otwory nawiewów, lampki do czytania, a także dostęp do pokręteł regulacji nagłośnienia. Dodatkowo mogą skorzystać ze schłodzonego schowka w podłokietniku, czy funkcji podgrzewania foteli (w opcji). Renault pomyślał również o tapicerce ze skóry syntetycznej, którą łatwo utrzymać w czystości. Taksówkarze powinni być zadowoleni.

Wnętrze zaprojektowano ergonomicznie i w nowoczesnym stylu

Na desce rozdzielczej umieszczono dwa duże ekrany, które zlewają się w jeden tablet. To cyfrowe zegary o przekątnej 12,3 cala i 10,25-calowy system multimediów.

Mobilize Limo

Kierowca nie będzie też narzekał na wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Na pokładzie jest 8 poduszek powietrznych i m.in. system utrzymania na pasie ruchu, adaptacyjny tempomat, awaryjne hamowanie, funkcja ostrzegania o ruchu poprzecznym, czy czujniki martwego pola.

Elektryczny silnik generuje 150 KM i 220 Nm momentu obrotowego

Mobilize Limo

Sedan może osiągnąć prędkość maksymalną 140 km/h i rozpędza się do setki w 9,6 s. Akumulator o pojemności 60 kWh zapewnia 450 km zasięgu według norm WLTP. Naładowanie baterii do poziomu 250 km dzięki szybkiej ładowarce zajmuje ok. 40 minut.

Mobilize Limo na dniach zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Monachium

A następnie na europejskie trasy wyjedzie 40 testowych aut. Wprowadzenie elektryka do oferty przewidziano na 2022 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze