Twój blog motoryzacyjny

Porsche Vision Renndienst ma wnętrze, w którym można się poczuć jak w McLarenie F1

Porsche zbudowało świetnie wyglądającego minivana, który jak się okazuje ma również bardzo ciekawe wnętrze. Czy zobaczymy go kiedyś w wersji produkcyjnej?

Po zaprezentowaniu konceptu Porsche Vision Renndienst w listopadzie zeszłego roku, teraz poznaliśmy jego wnętrze.

Porsche Vision Renndienst – kabina o modularnej strukturze pomieści 6 osób

 Porsche Vision Renndienst

Układ foteli jest dość zaskakujący. Kierowca zajmuje bowiem centralną pozycję, niczym w McLarenie F1. Dzięki temu może skupić się na prowadzeniu, mając znakomitą widoczność ze wszystkich stron. Do tyłu również – zagłówki bowiem zawieszono do sufitu ponad kanapę.

 Porsche Vision Renndienst

Pozycja za kierownicą to ukłon w stronę legendarnego superauta, ale również przekonanie Porsche o tym, że w przyszłości tak łatwo nie zrezygnujemy z samodzielnego prowadzenia na rzecz autonomii. Funkcję taką jednak przewidziano.

 Porsche Vision Renndienst

Fotel kierowcy obraca się o 180 stopni i umożliwia swobodną konwersację z pasażerami z tyłu. Minivan porusza się wtedy sterowany przez komputer.

W drugim rzędzie pasażerowie mają do dyspozycji komfortowe fotele

 Porsche Vision Renndienst

Ich umiejscowienie zapewnia dobry widok przez przednią szybę oraz na ekrany na desce rozdzielczej. Można przyczepić się do asymetryczności bocznych okien, przez co pasażer siedzący po lewej ma do dyspozycji zaledwie niewielkie okno, ale Porsche tłumaczy to potrzebą intymności i bezpieczeństwa pasażerów. Wnętrze jako kapsuła ochronna – jestem w stanie przyjąć taką argumentację niemieckiego producenta.

 Porsche Vision Renndienst

W trzecim rzędzie znajdziemy kanapę z zakrzywionymi bokami – stanowi przedłużenie salonowej kanapy i ma zachęcać do relaksu i rozmowy.

Porsche na tę chwilę nie zamierza wprowadzać konceptu do produkcji

Prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy go na drodze. Wielka szkoda, bo z pewnością chętnych na minivana od Porsche i to z kierownicą po środku znalazłoby się wielu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze