Twój blog motoryzacyjny

Volkswagen Taigo zadebiutuje w Europie

Można by pomyśleć, że nie ma już miejsca dla kolejnego miejskiego crossovera w gamie Volkswagena, ale producent z Wolfsburga widzi to inaczej. Obok T-Crossa i T-Roka będzie się niebawem rozpychał Volkswagen Taigo. 

Volkswagen Taigo to bardziej stylowa alternatywa dla T-Crossa

Volkswagen Taigo crossover coupe

Jeśli wydaje się wam znajomy, to dlatego, że od roku sprzedawany jest w Ameryce Południowej pod nazwą Nivus. Wyróżnia się przede wszystkim opadającą linią dachu w stylu coupe. Dziś każdy producent stara się mieć w portfolio taki samochód i być może to nowa motoryzacyjna moda wpłynęła na decyzję o wypuszczeniu crossovera na europejski rynek.

Volkswagen Taigo nie uniknie porównań z T-Crossem, z którym dzieli platformę MQB-A0

Volkswagen Taigo

Dynamicznie zarysowana linia dachu nowego crossovera skutkuje nieco mniejszym bagażnikiem. Taigo pomieści 438 l, w porównaniu z 455 l, które znajdziemy w kanciastym T-Crossie. Jeśli chodzi o wymiary – Taigo jest dłuższy od T-Crossa o 160 mm i ma większy o 15 mm rozstaw osi.

Wnętrze nie odbiega znacznie od tego, co oferuje bliźniak Nivus

Volkswagen Taigo

Standardowo na wyposażeniu znajdziemy cyfrowe zegary, 6,5-calowy ekran multimediów, LED-owe reflektory z przodu i z tyłu. W wersji europejskiej crossover otrzyma dotykowy panel klimatyzacji, zapożyczony z Arteona i Tiguana. Cała reszta to niemal kopiuj/wklej z kokpitu Polo, który otrzymał lifting w połowie cyklu produkcyjnego. Na liście opcji będzie można zaznaczyć matrycowe światła, bezprzewodową łączność z Android Auto/Apple Car Play, czy pakiet IQ.Drive, obejmujący zestaw systemów wspomagających kierowcę.

Volkswagen Taigo ma napęd na przednie koła

Volkswagen Taigo

W tym segmencie napęd na cztery koła nie ma racji bytu. Najchętniej wybieraną jednostką w gamie napędowej będzie zapewne benzynowa 3-cylindrowa jednostka 1.0 w wariancie mocy 95 lub 110 KM. Poza tym do oferty trafi też 4-cylindrowy silnik 1.5 o mocy 150 KM. Jednostek wysokoprężnych ani hybryd nie przewidziano. W zależności od wersji, Taigo może być wyposażony w 5- lub 6-biegową przekładnię manualną lub 7-biegowy automat DSG w topowej wersji.

Volkswagen chce sprzedawać Taigo w krajach Unii Europejskiej, a także w Turcji i w Afryce

Volkswagen Taigo

Crossovera można będzie zamawiać jeszcze w tym roku. Cena? Na razie jest zagadką, ale można oczekiwać, że będzie wyższa od ceny T-Crossa, a być może nawet i od T-Roka. Ten pierwszy w podstawowej wersji startuje od 82 890 zł. Volkswagen T-Roc to wydatek co najmniej 99 190 zł.

Zdjęcia: motor1.com

Przeczytaj również: T-Roc – mały SUV Volkswagena


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze