Twój blog motoryzacyjny

Brabus 800 – nowe dzieło tunera z Bottrop

Brabus 800 to zmodyfikowany Mercedes-AMG GLE 63 S 4Matic Coupe. Niemiecki tuner zadbał o to, by było szybko, głośno i okazale. Czyli w sumie nic nowego.

Brabus przyzwyczaił nad do tego, że jak się zabiera za robotę, to nie idzie na żadne kompromisy

Brabus 800 SUV

Z najnowszym projektem o nazwie Brabus 800 jest podobnie.

Już fabrycznie Mercedes-AMG GLE 63 S 4Matic może poszczycić się ogromną mocą. 612 KM i 850 Nm, które generuje 4-litrowa jednostka V8 biturbo, pozwala rozpędzić się do setki w 3,8 s. Jego prędkość maksymalna, ograniczona elektronicznie, wynosi 280 km/h. Jak na 2,5-tonowego kolosa to niezły wynik. Na palcach jednej ręki policzymy SUV-y o lepszych osiągach. Brabus celuje wyżej.

Brabus 800 ma 800 KM

Brabus 800

To w sumie jest nawet logiczne. Wzrósł też moment obrotowy do 1000 Nm. Z takimi wartościami musi sobie poradzić 9-stopniowa automatyczna przekładnia, współpracująca z napędem na wszystkie koła.

Modyfikacje objęły wymianę turbosprężarek na większe, ingerencję w oprogramowanie oraz montaż nowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej. W efekcie zmian uzyskano przyspieszenie do setki w 3,4 s i głośniejszy dźwięk z wydechu w trybie Sport. Z drugiej strony poprawiono również brzmienie w trybie Comfort – podobno jest znośniejsze dla uszu sąsiadów.

Brabus 800

Ponadto zmieniony moduł zawieszenia pneumatycznego sprawił, że SUV znajduje się teraz bliżej ziemi o całe 25 mm. Dzięki temu lepiej się prowadzi.

Brabus nie oszczędzał na włóknie węglowym

Wykończono nim niemal całe nadwozie. Klientowi pozostawiono jedynie wybór, czy karbon ma być zmatowiony, czy z połyskiem. Chciałbym być w gronie tych, którzy mają akurat taki dylemat przy wyborze kolejnego auta.

Wyróżnić się pozwolą też 23-calowe felgi

Brabus 800

Są gigantyczne. Trzeba przyznać, że pasują do projektu. Na życzenie mogą mieć nawet 24 cale, choć to już zakrawa o ekstrawagancję, nawet w przypadku Brabusa.

Brabus 800 – o cenę trzeba pytać bezpośrednio tunera

Wiadomo jednak, że można zamówić kompletny projekt, lub zostawić swój egzemplarz AMG GLE 63 S Coupe jako bazę do konwersji. Brabus już się nim zajmie, a po wszystkim da gwarancję – na 3 lata lub 100 000 kilometrów.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze