Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini Urus z rekordową sprzedażą

Lamborghini ma powody do świętowania. Z taśmy produkcyjnej zjechał właśnie 15-tysięczny egzemplarz Urusa, co oznacza, że jest to najlepiej sprzedający się model w historii włoskiej marki.

Lamborghini Urus jest prawdziwym sprzedażowym hitem praktycznie od samego początku

Trafił na rynek w 2018 roku, być już w 2019 podwoić sprzedaż producenta z Sant’Agata Bolognese. W 2020 roku sportowy SUV stanowił już 59% całej sprzedaży marki. Mamy 2021 rok, a jego passa trwa nieprzerwanie. W pierwszych 6 miesiącach Włosi zbudowali 2796 Urusów, notując wzrost o 35% względem tego samego okresu w zeszłym roku. Dla porównania w tym samym czasie Lamborghini sprzedało 1532 sztuki Huracana i 524 sztuki Aventadora.

Licznik na tę chwilę wskazuje na 15 000 wyprodukowanych Urusów

Lamborghini Urus

Ten wynik zwiastuje najlepszy rok w historii pod względem sprzedaży dla Lamborghini. Kolejne lata mają być równie pomyślne za sprawą planowanego faceliftingu. Najszybszy SUV na lodzie otrzyma wzmocniony układ napędowy i pewnie kilka stylistycznych poprawek oraz pakietów wyposażenia wnętrza.

Lamborghini Urus

Podobno inżynierowie Lamborghini intensywni pracują nad hybrydową wersją plug-in, która ma sprostać rygorystycznym przepisom dotyczącym emisji spalin. Będzie miała ponad 800 KM. Niewykluczone że do oferty dołączy również pochodna odmiana wyczynowego wariantu ST-X, którego koncept zadebiutował po raz pierwszy w 2018 roku. Ciekawe, czy wtedy Włosi pokuszą się o ustanowienie rekordu przejazdu na Nurburgringu. Oficjalnie od czerwca tytuł najszybszego SUV-a dzierży Porsche Cayenne Coupe Turbo GT, które pokonało Zielone Piekło w 7 minut i 38,9 sekundy.

 

Zdjęcia: Lamborghini


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze