Twój blog motoryzacyjny

„Mój elektryk” – nowy program dopłat do aut elektrycznych rusza 12 lipca

Program „Zielony samochód” niespecjalnie przyczynił się do popularyzacji elektromobilności w naszym kraju. Skorzystało z niego zaledwie 261 osób. Znacznie większe oczekiwania są wobec najnowszego dofinansowania aut elektrycznych „Mój elektryk”, który startuje już za kilka dni.

18 750 zł – tyle wynosi dotacja dla osób fizycznych w programie „Mój elektryk”

Jaguar I-Pace

Taką samą (maksymalną) kwotę można było otrzymać w programie „Zielony samochód”, przy spełnieniu warunku, że koszt auta nie przekroczył 125 000 zł. W nowym rozwiązaniu cena elektryka nie może przewyższać 225 000 zł, dzięki czemu potencjalny nabywca ma znacznie większy wybór pojazdów. Projekt dotacji uwzględnia zakup lub leasing.

Program „Mój elektryk” – na wyższe dofinansowanie mogą liczyć posiadacze Kart Dużej Rodziny

World Green Car 2018 - Nissan Leaf

Dla nich rząd przygotował 27 000 zł. W tym wypadku nie ma limitu ceny elektryka, co oznacza, że tata trójki dzieci dostanie dofinansowanie nawet na Porsche Taycan (od 389 000 zł), jeśli taki samochód ma w swoich planach zakupowych.

W kolejnych tygodniach trwania programu możliwość dofinansowania dostaną również przedsiębiorcy, samorządy oraz inne instytucje

Przedsiębiorcy będą mogli starać się o dofinansowanie do pojazdów dostawczych, a także busów transportowych. Wysokość dopłat zależy od kategorii pojazdów według kodeksu drogowego oraz deklarowanej liczby rocznego przebiegu.

Jak obiecuje wiceprezes Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Artur Lorkowski, sam proces uzyskania dotacji ma być uproszczony, a wniosek będzie można złożyć online.

Datę graniczną składania wniosków o dofinansowanie wyznaczono na 30 września 2025 roku. Chyba że wcześniej wyczerpią się przewidziane na program fundusze. Te są jednak dość pokaźne – w puli znajduje się aż 500 mln zł.

 

 

Źródło: nfosigw.gov.p


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze