Twój blog motoryzacyjny

Bugatti Chiron Super Sport – limitowany Grand Tourer o kosmicznych osiągach

W 2019 roku kierowca Bugatti, Andy Wallace, za kierownicą specjalnej odmiany Chirona Super Sport 300+ rozpędził się do 490 km/h. Wkrótce potem pojawiła się wersja produkcyjna auta ograniczona do 30 egzemplarzy, która miała uczcić to wydarzenie. Teraz debiutuje odmiana z wydłużonym tyłem (longtail).

Bugatti Chiron doczekał się kilku edycji specjalnych

W 2018 roku powstał wariant Sport, który wyróżniał się niższą o 18 kg masą od zwykłej wersji, sztywniejszym zawieszeniem i wieloma aerodynamicznymi usprawnieniami. Rok później zadebiutowała wersja Sport 110 Ans Bugatti z okazji 110-lecia firmy z Molsheim. Chiron Super Sport 300+ to ten, który pokonał barierę 300 mil na godzinę. Nie można też nie wspomnieć o specjalnej wersji Bugatti Chiron Noire oraz zorientowanej na torowe szaleństwa odmianie Pur Sport.

Bugatti Chiron Super Sport stanowi ucywilizowany wariant wspomnianego wyżej Super Sport 300+

Bugatti Chiron Super Sport to limitowany Grand Tourer

Znaki szczególne to przede wszystkim przedłużone o 25 cm nadwozie, które zapewnia optymalny przepływ powietrza przy dużej prędkości. Mamy też charakterystyczny poczwórny układ wydechowy, większy dyfuzor i pięcioramienne felgi, zaprojektowane specjalnie dla tego modelu.

Bugatti Chiron Super Sport

Za napęd odpowiada wzmocniona 8-litrowa jednostka W16. 1600 KM, które generuje, trafia na wszystkie koła za sprawą zmodyfikowanej 7-biegowej przekładni. Przełożenie z szóstego na siódmy bieg odbywa się przy prędkości 403 km/h.

Liczby dotyczące wydajności robią wrażenie

Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport przyspiesza od 0 do 200 km/h w 5,8 s i w 12,1 od startu do 300 km/h. Jego prędkość maksymalną ograniczono do 440 km/h. Priorytetem przy projektowaniu auta było połączenie rekordowych osiągów z komfortem podróżowania, jaki oferuje zwykły Chiron.

Bugatti Chiron Super Sport – jaka jest cena?

 Bugatti Chiron Super Sport

Hiperauto wyceniono na 3,2 mln euro. Jeśli uwzględnimy fakt, że jednorazowe Bugatti La Voiture Noire o mniejszej mocy jest trzy i pół raza droższe, to cena Chirona Super Sport brzmi trochę jak „okazja”. Nadal jednak jego kupno ogranicza limitowana produkcja. Na rynek ma trafić 9 egzemplarzy (według niektórych źródeł jest to 60 sztuk), a pierwsi klienci dostaną auto na początku 2022 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze