Twój blog motoryzacyjny

Ford Puma ST Gold Edition to Puma według projektu internautów

Lud przemówił, a Ford zaprojektował i ogłosił. Oto specjalna edycja Pumy ST o nazwie Gold Edition, która jest efektem internetowego głosowania fanów marki.

2 tygodnie temu europejski oddział Forda poprosił swoich fanów o pomoc w projekcie specjalnej wersji Pumy ST. Internauci mieli wybrać szereg detali stylistycznych limitowanej odmiany, m.in. zdecydować o jego lakierze, kolorze zacisków hamulcowych, specjalnym oznakowaniu z zewnątrz i wykończenie kokpitu – z deską rozdzielczą i pasami bezpieczeństwa włącznie. Do akceptacji była również nazwa pojazdu do wyboru z dwóch zaproponowanych opcji.

Ford Puma ST Gold Edition specjalna wersja

W zabawę w mediach społecznościowych zaangażowało się prawie 275 000 ludzi

Tak powstał wyjątkowy projekt Forda Pumy ST Gold Edition. Będzie produkowany w fabryce w Craiova w Rumunii w limitowanej liczbie jeszcze przed końcem 2021 roku.

 Ford Puma ST Gold Edition

Wyróżnikiem usportowionego crossovera ze znaczkiem ST będzie czarne nadwozie ze złotymi prążkami i złote felgi kryjące czerwone zaciski hamulcowe.

 Ford Puma ST Gold Edition

Z nazwą Gold Edition koresponduje wnętrze – fotele ze złotym paskiem przeszyte złotą nicią oraz deska rozdzielcza wykończona materiałem imitującym karbon.

Pod maską nic się nie zmieniło

 Ford Puma ST Gold Edition

Ford Puma ST Gold Edition wciąż ma 3-cylindrową jednostkę 1.5 turbo o mocy 200 KM, napęd na przód i 6-biegową manualną skrzynię w zestawie. Można też liczyć na dyferencjał o ograniczonym poślizgu, czy launch control. Dzięki temu systemowi start spod świateł do setki zajmuje satysfakcjonujące 6,7 s. Prędkość maksymalna sięga aż 220 km/h.

Ford Puma St Gold Edition – ile trzeba za niego zapłacić?

Ceny nie ujawniono. Można jednak śmiało zakładać, że będzie drożej niż w przypadku zwykłej wersji ST. Obecnie na jej zakup trzeba przeznaczyć w naszym kraju co najmniej 126 100 zł.

 

Zdjęcia: Ford


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze