Twój blog motoryzacyjny

Ford F-150 Hoonitruck Kena Blocka może być twój

Ken Block sprzedaje swojego pickupa, którym wspinał się na górę Tianmen w serii Climbkhana i palił gumę w 10. odsłonie Gymkhany. To może być najdroższy Ford-F150 w historii tego modelu.

Na początku 2021 roku Ken Block zaskoczył wszystkich swoich fanów, ogłaszając koniec 10-letniej współpracy z Fordem. W przeciągu 6 miesięcy od tej informacji amerykański kierowca zdecydował się sprzedać 3 auta tej marki – dwie Fiesty, które wystąpiły w Gymkhanie oraz rzadkiego RS200 z 1986 roku. Teraz dołącza do nich oficjalnie chyba najbardziej hardkorowy pojazd z jego garażu – Ford F-150 Hoonitruck.

Ford F-150 Hoonitruck ken block

Ford F-150 Hoonitruck – za jego powstaniem stoi firma Detroit Speed

Silnik to dostrojona 3,5-litrowa jednostka V6 EcoBoost z podwójnym doładowaniem. Zapożyczona go z oryginalnego Forda GT z 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Wraz z niestandardowym kolektorem dolotowym motor gwarantuje nie mniej niż 914 KM i 952 Nm momentu obrotowego. Całą moc na obie osie przekazuje 6-biegowa przekładnia Sadev.

Budowa pickupa pochłonęła 1,5 mln dolarów

Ford F-150 Hoonitruck

Poza unikalnym silnikiem ciężarówka posiada aluminiowe panele nadwozia, obniżone niestandardowe zawieszenie i odporną na uszkodzenia konstrukcję rurową. To wszystko składa się na wyjątkowość pojazdu, którym Ken Block ugruntowywał swoją pozycję w 10. części Gymkhany.

Ford F-150 Hoonitruck – cena

Ford F-150 Hoonitruck

Auto zostało wystawione na sprzedaż poprzez firmę pośredniczącą LBI Limited. Jego cena opiewa na 1,1 mln dolarów. To ogromna suma, która obejmuje jednak sporo części zamiennych. Wśród nich są koła, panele nadwozia, światła i elementy zawieszenia, a nawet kompletny silnik V6 z programu Ford GT Le Mans. Jeśli przyszły nabywca zdecyduje się eksploatować pickupa w podobny sposób, jak Ken Block, to zdecydowanie taki zestaw się przyda.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze