Twój blog motoryzacyjny

Porsche 911 GT3 Touring, czyli GT3 w stonowanej wersji

Do niedawno zaprezentowanego nowego Porsche 911 GT3 będzie można zamówić pakiet Touring, który nada pojazdowi więcej subtelności. Co najważniejsze, nie trzeba będzie za niego dopłacać.

Porsche 911 GT3 Touring to w zasadzie GT3 bez skrzydła

Porsche 911 GT3 Touring nie ma skrzydla

Tylne skrzydło jest najbardziej charakterystycznym zewnętrznym elementem GT3. W wersji Touring zastąpiono je automatycznie wysuwanym spojlerem, który nie budzi kontrowersji. Poza tym pakiet nowego wyposażenia obejmuje ozdobne chromowane obramowanie szyb, srebrne wloty układu wydechowego, przedni zderzak w kolorze nadwozia i emblemat „GT3 Touring” na pokrywie silnika.

 Porsche 911 GT3 Touring

Nie ma więc wiele zmian, ale te które są sprawiają, że Porsche 911 GT3 staje się trochę mniej ostentacyjne na mieście. Są klienci, którym na tym szczególnie zależy i to zapewne do nich skierowana jest ta oferta. Nie muszą za nią płacić nawet złotówki, wystarczy, że zaznaczą odpowiednią opcję w konfiguratorze. Wcześniej oczywiście płacąc co najmniej 883 000 zł za GT3.

Nie wspomniałem o wnętrzu

 Porsche 911 GT3 Touring

W ramach pakietu Touring dostaniemy czarną skórę, którą ozdobiono kierownicę, dźwignię zmiany biegów, czy górną część konsoli środkowej. Częściowo skórą wykończono też fotele z wytłoczonym herbem Porsche na zagłówkach. Luksusowy charakter wnętrza podkreśla czarne szczotkowane aluminium na desce rozdzielczej i nakładkach progowych drzwi.

Porsche 911 GT3 Touring ma ten sam układ napędowy, co GT3

 Porsche 911 GT3 Touring

Można więc jeździć równie szybko, co stylowo. Pod tylną klapą GT3 Touring skrywa dobrze znaną 4-litrową, wolnossącą 6-cylindrową jednostkę, która wypluwa 510 KM i 470 Nm. Pozwala to na rozpędzenie się do setki w 3,3 s (PDK) i jazdę z prędkością maksymalną 318 km/h. Moc na tylne koła przekazuje 6-biegowy manual lub wspomniana 7-biegowa skrzynia PDK. Posiadacze poprzedniej generacji mieli do wyboru jedynie manualną przekładnię.

Księga zamówień już została otwarta, a chętnych z pewnością nie zabraknie

Każdy nabywca tej szczególnej wersji GT3 otrzyma w pakiecie zegarek z chronografem, z paskiem wykonanym z tej samej skóry, co siedzenia i żółtymi wskazówkami pod kolor wskazówki obrotomierza.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze