Twój blog motoryzacyjny

Mercedes AMG GT 4-Door Coupe po liftingu z niewielkimi zmianami i nowymi kolorami

Mercedes AMG GT 4-Door Coupe przeszedł skromny lifting. Producent przeprowadził go chyba głównie dlatego, by przypomnieć wszystkim, że ma taki model w swojej ofercie. Zdecydowanie bowiem za rzadko widać go na drogach.

Mercedesa AMG GT 4-Door Coupe zaprojektowano od podstaw z naciskiem na wyjątkowe właściwości jezdne. Bezpośredni rywal dla Porsche Panamery zapewnia osiągi porównywalne z Ferrari, przy maksymalizacji komfortu kierowcy i pasażerów. To prawdopodobnie najciekawsze i najbardziej wszechstronne auto na rynku w cenie do miliona złotych. Po 3 latach od premiery Mercedes zdecydował się na jego odświeżenie. Przyjrzyjmy się temu, co się zmieniło.

W palecie kolorów debiutują 3 nowe lakiery

 Mercedes AMG GT 4-Door Coupe

To Starling Blue Metallic, Manufaktur Starling Blue Magno i Manufaktur Cashmere White Magno. O nowe wzory zwiększy się również wybór 20- i 21-calowych felg. Poza tym zainteresowani kupnem auta znajdą w konfiguratorze kilka dodatkowych pakietów stylistycznych, które wcześniej były zarezerwowane wyłącznie dla topowej wersji GT 63 S, a teraz mogą trafić do GT 43 i 53.


Mercedes AMG GT 4-Door Coupe – nowością jest pakiet Manufaktur Exclusive Edition

 Mercedes AMG GT 4-Door Coupe

To efektownie prezentujące się połączenie czerwonego nadwozia Rubellite Red ze skórzanym wnętrzem Neva Grey i wykończeniem z jesionu.

 Mercedes AMG GT 4-Door Coupe

W kabinie pojawi się również nowa kierownica AMG Performance z podwójnymi ramionami i ze zintegrowanym czujnikiem, reagującym na zdjęcie rąk. Dopełnieniem zmian będzie konfiguracja z pięcioma siedzeniami z opcjonalną tylną kanapą, która sprawi, że 4-Door stanie się nieco bardziej praktyczniejszy.

Mercedes poprawił także zawieszenie AMG Ride Control+

 Mercedes AMG GT 4-Door Coupe

Nowe amortyzatory mają przełożyć się na „dokładniejsze dostosowanie siły tłumienia do różnych warunków jazdy”. W rezultacie 4-Door w zależności od trybu jazdy może być jeszcze bardziej komfortowy lub odznaczać się wyjątkową dynamiką.

Pod maską bez zmian

 Mercedes AMG GT 4-Door Coupe

To oznacza, że gama silnikowa ogranicza się wciąż do 3-litrowej 6-cylindrowej jednostki (dostępnej w dwóch wersjach mocy – 367 i 435 KM) i 4-litrowej V8 (585 lub 639 KM). Na hybrydową odmianę 4-Door Coupe o mocy na poziomie 800 KM trzeba będzie jeszcze poczekać.

Mercedes AMG GT 4-door Coupe po liftingu w europejskich salonach zadebiutuje już w sierpniu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze