Twój blog motoryzacyjny

Nowa Kia Sportage na pierwszych zdjęciach

Kia Sportage 5. generacji przeszła rewolucję zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Średniej wielkości SUV Kii zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Kia Sportage 2022 – wygląd zewnętrzny

Kia Sportage

Kia Sportage to drugi model produkcyjny koreańskiej marki po Kii EV6, który zaprojektowano w duchu nowej filozofii „Opposites United” („przeciwieństwa się uzupełniają”). SUV ma wiele wspólnych elementów z flagowym elektrykiem Kia EV6. To m.in. wklęsła pokrywa bagażnika, wydatne nadkola, czy niewielki spojler.

Kia Sportage

Tiger Nose, czyli charakterystyczna osłona chłodnicy nazywa się teraz Digital Tiger Face i zajmuje niemal cały przód. Światła do jazdy dziennej w kształcie bumerangu elegancko komponują się z głównymi reflektorami. Profil auta wyróżnia się gładką powierzchnią i czystymi liniami, które ją przecinają. Choć wymiarów SUV-a jeszcze nie znamy, dzięki schodzącej w dół linii bocznej oraz tylnemu zwisowi wydaje się on zdecydowanie większy od poprzednika.

Wnętrze SUV-a prezentuje się konwencjonalnie na tle poprzedniej generacji

Kia Sportage

Jest też znacznie bardziej ekskluzywne, nawiązując w tym aspekcie do większego Sorento. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć ekranów – debiutuje cyfrowy wyświetlacz oraz nowy ekran multimediów, które sprawiają wrażenie połączonych w jeden zakrzywiony panel.

Na specjalne wyróżnienie zasługują otwory wentylacyjne – zaprojektowano je w taki sposób, aby podkreślić deskę rozdzielczą wraz z dwukolorową kabiną. W miejscu dźwigni zmiany biegów umieszczono niewielkie pokrętło.

Kia zapewnia, że do projektu wnętrza wykorzystano najwyższej jakości materiały, aby stworzyć „wyjątkowe miejsce do spędzania czasu”. Wszystko zależy jednak od poziomu wyposażenia i wersji dostępnej w danym kraju. Wiadomo, że wariant X-Line otrzyma unikalny zderzak, progi i bagażnik dachowy, a w kabinie – pikowaną tapicerkę i drewniane detale. Po raz pierwszy w opcjach pojawi się także kontrastujący z nadwoziem czarny dach.

Kia Sportage 2022 – na tę chwilę nie są znane szczegóły dotyczące układów napędowych

Kia Sportage

Podpowiedzią może być gama silnikowa Hyundaia Tucsona, z którym Sportage jest spokrewniony. Znajdziemy w niej miękkie hybrydy, klasyczne wersje hybrydowe i wariant plug-in, wszystkie oparte na 1,6-litrowym silniku benzynowym. Ostał się nawet jeden 136-konny diesel z układem mild hybrid. Na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać, ale już dziś na podstawie samych zdjęć można zaryzykować stwierdzenie, że nowy Sportage to materiał na prawdziwy bestseller.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze