Twój blog motoryzacyjny

Honda Civic – 11. generacja wjeżdża na rynek

Na razie amerykański, ale wkrótce poznamy ją też w Europie. Nowa Honda Civic nieco urosła i upodobniła się do Accorda. Jej wnętrze zachwyca elegancją. Co jeszcze o niej wiemy?

Honda Civic 2022 – wyczekiwany debiut

Projekt nadwozia nowego Civica nie odbiega bardzo od stylistyki prototypu, który ujrzał światło dzienne pod koniec zeszłego roku. Nowa generacja ma odzwierciedlać filozofię projektowania, która przyczyniła się do sukcesu modelu w latach 70. Zamyka się ona w stwierdzeniu „maksimum człowieka, minimum maszyny”.

honda civic sedan

Zaprezentowany w pierwszej kolejności sedan wyróżnia się niezłymi proporcjami i klasyczną linią nadwozia. W porównaniu z poprzednikiem ma wydłużona maskę i przesunięte do tyłu o 5 cm słupki A. Odsunięte od słupków lusterka zapewniają lepszą widoczność.

Honda Civic sedan na drodze

Pojazd mierzy 4,67 m długości, a jego rozstaw osi wynosi 2,73 m. To już wymiary godne auta segmentu D. Jeśli chodzi o sam design, jest on dość minimalistyczny – szczególnych udziwnień, czy wypukłości w nadwoziu nie uświadczymy. Być może trzeba poczekać na hatchbacka. Sama konstrukcja jest jednak sztywniejsza o 14%, co powinno mieć przełożenie na prowadzenie. Z ciekawostek – na wyposażeniu po raz pierwszy znalazły się boczne poduszki powietrzne.

najnowsza honda Civic

Honda Civic 2022 będzie dostępna w ośmiu kolorach nadwozia, w tym trzech nowych: Meteorite Grey, Sonic Gray Pearl i Civic Morning Mist Blue.

Wnętrze przeszło prawdziwą rewolucję stylistyczną – Honda Civic Sedan

Honda Civic ma eleganckie wnetrze

Jest przejrzyste i nowoczesne. Honda nie boi się nawet użyć określenia „premium”. Znajdziemy w nim materiały wykończeniowe lepszej jakości, dużo miękkich plastików i wygodne fotele. Elegancję widać szczególnie w detalach. Najbardziej charakterystycznym elementem kokpitu jest listwa o strukturze plastra miodu, która biegnie wzdłuż deski rozdzielczej. Kryje nawiewy regulowane za pomocą kilku kontrolek przypominających dżojstik. Całość prezentuje się estetycznie i harmonijnie.

Honda Civic kokpit

Standardowo cyfrowe zegary są w rozmiarze 10,2-cali, a ekran multimediów mierzy 7 cali ( w opcji 9-calowy). Projektanci nie zrezygnowali całkowicie z fizycznych przycisków, zostawiając m.in. pokrętła do systemu klimatyzacji i nagłośnienia Bose, które po raz pierwszy składa się z dwunastu głośników.

Honda Civic 2022 – silniki

honda civic wymiary

Gama silnikowa póki co jest ograniczona do rynku amerykańskiego. Za oceanem nowy Civic będzie dostępny z wolnossącą jednostką benzynową 2.0 o mocy 160 KM i doładowanym silnikiem 1.5, który generuje 182 KM. W obu przypadkach współpracuje z nimi przekładnia CVT. W Europie można oczekiwać jednostki doładowanej, ale w jakimś stopniu zelektryfikowanej (układ mild hybrid lub hybryda).

Najnowsza Honda Civic – kiedy w sprzedaży?

najnowsza honda Civic

Amerykanie mogą ruszać do salonów jeszcze tego lata. Mieszkańcy Europy muszą się jeszcze uzbroić
w cierpliwość. Zanim rozpocznie się sprzedaż, zadebiutuje Civic w wersji hatchback, który na Starym Kontynencie cieszy się sporą popularnością.

 

Zdjęcia: motor1.com

Przeczytaj również: Honda Civic hatchback 2022


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze