Twój blog motoryzacyjny

Seat Arona i Seat Ibiza przeszły lifting

Seat zaktualizował wygląd i wnętrze najmniejszego modelu w gamie – Ibizy. Na tym jednak nie poprzestał, odświeżając za jednym zamachem crossovera Aronę.

Modele Seata – Arona i Ibiza są na rynku od 2017 roku

To na tyle krótko, że nie zdążyły się jeszcze dobrze zestarzeć. Obydwa nadal prezentują się wyjątkowo świeżo i ciekawie. Mimo to producent uznał, że to już czas, by przeprowadzić kilka delikatnych zmian z zewnątrz oraz dokonać małej rewolucji we wnętrzu.

Seat Ibiza – co się zmieniło?

Seat Ibiza i Arona 2021

Logo SEATA ma teraz dwukolorowe chromowane wykończenie, a sama nazwa modelu zyskała nowy zapis na tylnej klapie imitujący odręczne pismo.

Seat Ibiza

W standardzie znajdziemy światła LED, a w opcji lakierów – nowe kolory Asphalt Blue i Sapphire Blue. Dopełnieniem zmian są nowe wzory felg w rozmiarze 17 i 18-cali.

Seat Arona wyróżnia się przeprojektowanym przodem

Seat Arona

Nowe są lampy przeciwmgielne, imitacja dyfuzora i nieduży spojler. Podobnie jak w Ibizie mamy też nowe logo i nazwę na klapie. Poza tym Seat rozszerzył paletę kolorów nadwozia o 3 nowe lakiery (Sapphire Blue, Camouflage Green i Asphalt Blue) i dorzucił opcję dodatkowego koloru dachu (Candy White).

Więcej dzieje się we wnętrzu

Seat Arona

Zarówno w Ibizie, jak i w Aronie debiutuje nowy system multimedialny o rozmiarze 8,25-cala, który w opcji może mieć nawet 9,2-cala. Producent nie poskąpił też miękkich plastików i lepszej jakości materiałów. Dodatkowo w wersjach wyposażenia FR i Xcellence mamy kierownicę pokrytą skórą Nappa i podświetlone otwory wentylacyjne.

Seat Arona i Ibiza – silniki

Seat Arona lifting

Pod maską pracują silniki 1.0 TSI (95 i 110 KM) i 1.5 TSI (150 KM). Można je zestawić z 5 i 6 biegową przekładnią manualną lub 7-biegowym automatem DSG. Bazową jednostką pozostaje 1.0 MPI (80 KM). Na wybranych rynkach będzie również dostępna oszczędna 90-konna jednostka TGI zasilana gazem ziemnym.

Seat Arona

Seat Arona, jak i Seat Ibiza wejdą do produkcji w trzecim kwartale 2021 roku. W salonach pojawią się pod koniec tego roku lub na początku 2022 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze