Twój blog motoryzacyjny

Rolls-Royce z rekordową sprzedażą

Nie dla wszystkich producentów pandemia i wiążąca się z nią recesja oznaczały spadek sprzedaży i niewielki ruch w salonach. Rolls-Royce, czyli należąca do BMW Group luksusowa marka, zanotował wręcz rekordową sprzedaż swoich modeli.

Ekskluzywność nie boi się pandemii

Podczas gdy zdecydowana większość producentów mocno odczuła zawirowania gospodarcze i spadek sprzedaży z powodu szalejącej pandemii, Rolls-Royce zanotował rekordowe wręcz wyniki.

Rolls-Royce Phantom

Według oficjalnych danych brytyjski producent luksusowych aut od 1 stycznia do 31 marca 2021 roku sprzedał 1380 pojazdów na całym świecie. To wzrost o 62% względem poprzedniego roku 2020 i przebicie słupków sprzedaży z 2019 roku, który do tej pory był najlepszy w 116 letniej historii firmy.

Rolls-Royce zanotował wzrost popytu na wszystkich rynkach

Najwięcej klientów pochodziło z USA, Chin oraz regionu Azji i Pacyfiku. Największą popularnością cieszył się Rolls-Royce Ghost w najnowszej generacji, a tuż za nim uplasował się model Cullinan. Ten pierwszy startuje od 332 500 dolarów, 3-tonowy SUV to wydatek co najmniej 335 000 dolarów. Trzeba być jednak świadomym faktu, że nabywca Rolls-Royce’a na opcje wydaje grubo ponad 50 000 dolarów. Mało kto kupuje Rolls-Royce’a w podstawowej wersji.

Rolls-Royce Cullinan

„Braniem” cieszyły się również warianty specjalne, personalizowane dodatkowo na życzenie klientów w ramach programu Bespoke. Rolls-Royce szczególnie dumny jest z dwóch takich pojazdów. Jednym z nich jest Phantom Koa z unikalnym drewnem Koa na pokładzie (zdjęcie poniżej). Drugim Phantom „Iridescent Opulence”, w którym przy użyciu najnowszej technologii stworzono galerię z piór ptaka o rzadkim upierzeniu. Obydwa trafiły w ręce kolekcjonerów.

Ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy unikalna kolekcja Phantomów Tempus (zdjęcie poniżej) w cenie ponad 500 000 dolarów za sztukę również zaparkowała w garażach najwierniejszych miłośników firmy z Goodwood.

Rolls-Royce Phantom

Przyszłość rysuje się w jasnych barwach

Bazując na dobrych wynikach sprzedaży i dużym zainteresowaniu ze strony klientów, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Muller-Otvos, nie musi obawiać się pandemii. Obecnie Rolls-Royce przyjmuje zamówienia do produkcji na drugą połowę 2021 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze