Twój blog motoryzacyjny

Volkswagen Taigo już niebawem w Europie

Volkswagen rozszerza gamę SUV-ów i crossoverów o kolejny podwyższony pojazd do miasta. Nazywa się Taigo i ma modny tył coupe.

Crossoverów i SUV-ów nigdy za wiele. Takie jest stanowisko Volkswagena, który ma w europejskiej ofercie takie modele, jak elektrycznego ID.4, T-Roca, T-Crossa, Tiguana i Touarega. Dołączy do nich kolejny crossover – Taigo.

Volkswagen Taigo to miejski crossover

Jeśli Volkswagen Taigo wydaje się wam znajomy, to pamięć was nie myli

Crossover jest nieco zmodyfikowaną wersją modelu Nivus, który jest dostępny na brazylijskim i argentyńskim rynku od roku. Różnice pomiędzy Nivusem a Taigo są w gruncie rzeczy niewielkie. Dla przypomnienia, Nivus wygląda tak:

Nivus

A tak Nivus prezentuje się od tyłu:

Nivus

W Taigo pojawiła się świetlna listwa, łącząca tylne światła. Przemodelowano też przedni zderzak i osłonę chłodnicy, która ma nowy wzór. Ścięty tył pozostał niezmieniony.

Volkswagen Taigo szkic nowego crossovera

To właśnie opadająca linia dachu w stylu coupe ma wyróżniać Volkswagena Taigo, który swoimi wymiarami jest zbliżony do pudełkowatego T-Crossa. Auto bazuje zresztą na tej samej platformie MQB A0. Volkswagen liczy jednak na to, że nowa stylistyka przyciągnie nowych klientów. I pewnie tak się stanie.

Volkswagen Taigo – napęd

W Brazylii crossover występuje w trzech wersjach wyposażenia i tylko z jednym silnikiem i napędem na przednie koła. Niezależnie od tego, czy wybierzemy wariant 200 TSI, Comfortline, czy Highline, to pod maską pracuje 1-litrowa turbodoładowana jednostka TSI o mocy 128 KM. Połączono ją z 6-biegową automatyczna skrzynią, jednak na Starym Kontynencie można spodziewać się również manualnej przekładni.

W oficjalnym komunikacie prasowym nie pada słowo „diesel”, gama silnikowa ograniczy się więc najprawdopodobniej do jednostek benzynowych. W topowej odmianie Taigo może mieć dobrze znaną jednostkę z T-Crossa – 1.5 TSI o mocy 150 KM.

Volkswagen Taigo

Wiadomo też, że Taigo otrzyma w pełni LED-owe reflektory w standardzie, cyfrowy kokpit oraz wiele systemów wspomagających kierowcę. Na jego wyposażeniu nie zabraknie m.in. automatycznego systemu hamowania awaryjnego, asystenta ruszania spod wzniesienia, adaptacyjnego tempomatu, czy kamery cofania.

Volkswagen Taigo zadebiutuje oficjalnie jeszcze tego lata, a do sprzedaży trafi pod koniec 2021 roku. Będzie produkowany w Pampelunie, w Hiszpanii.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze