Twój blog motoryzacyjny

Toyota Yaris Cross Adventure

O Toyocie Yaris Cross usłyszeliśmy po raz pierwszy rok temu. Crossover jeszcze na rynek nie trafił, a Toyota pochwaliła się już specjalnym pakietem stylistycznym o nazwie Adventure.

Toyota Yaris Cross Adventure sugeruje większą wytrzymałość

Według Toyoty „sprawdzi się z dala od miejskich ulic i pozwoli cieszyć się odkrywaniem nowych krajobrazów”.

Toyota Yaris Cross Adventure to podwyzszony crossover

Wizualnie crossover wyróżnia się osłonami przedniego i tylnego zderzaka, które nadają mu terenowego wyglądu. Poza tym ma srebrne relingi dachowe i charakterystyczne 18-calowe felgi aluminiowe z ciemnoszarym wykończeniem.

Toyota Yaris Cross Adventure czyli podniesiony Yaris

Podniesione zawieszenie o 30 mm jest takie samo jak w zwykłym wariancie. Nic nie zmieniło się też w kwestii napędu. Opcjonalnie to AWD-i, który zyskał jedynie dwa dodatkowe trybu do jazdy w wymagających warunkach – Trail i Snow.

We wnętrzu zadebiutuje skóra ekologiczna i detale w kolorze Piano Black

Toyota Yaris Cross Adventure kokpit

Na nieco więcej mogą liczyć nabywcy limitowanej odmiany Premiere Edition, która będzie dostępna w pierwszych 12 miesiącach produkcji auta. Na jej wyposażeniu znajdzie się skórzana tapicerka, wyświetlacz przezierny, kamera 360 stopni, czy elektrycznie otwierana klapa bagażnika. Wytworności Yarisowi w tej wersji dodadzą specjalne dedykowane 18-calowe felgi, czarna podsufitka we wnętrzu i dwukolorowe nadwozie.

Pod maską za to bez zmian

Toyota Yaris Cross Adventure

Toyota Yaris Cross Adventure będzie dostępna w hybrydowej wersji z benzynowym 3-cylindrowym silnikiem 1.5 i elektrycznym motorem oraz napędem na przednią oś (lub wspomnianym napędem na wszystkie koła w opcji).

116 koni mechanicznych nie sprawi, że będzie to ekscytujący pojazd w prowadzeniu, ale Toyota zapewnia, że taka moc dla niedużego crossovera jest w zupełności wystarczająca. Większy prześwit w połączeniu z napędem AWD mają zachęcać kierowcę do zjechania z asfaltu od czasu do czasu.

Przedpremierowe zamówienia na nową Toyotę Yaris Cross można składać z początkiem drugiej połowy 2021 roku. Regularna sprzedaż crossovera ruszy we wrześniu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze