Twój blog motoryzacyjny

Bentley Continental GT Speed – 12 cylindrów w pięknym opakowaniu

Bentley zaprezentował nową generację Continentala GT w wersji Speed. To najbardziej dynamiczny drogowy Bentley w ponad 100-letniej historii brytyjskiej firmy.

Wizytówką nowego Continentala GT Speed jest silnik

Bentley Continental GT Speed debiutuje

W dobie elektryfikacji to prawdopodobnie ostatni raz, kiedy pod maską Continentala ląduje 6-litrowe W12 z podwójnym doładowaniem. Wzmocniony silnik generuje tu 650 KM i 900 Nm, pozwalając na rozpędzenie się do setki w 3,6 s oraz jazdę z prędkością maksymalną 335 km/h.

Przeniesieniem mocy na wszystkie koła zajmuje się 8-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia, którą Bentley oczywiście poprawił. W trybie Sport skrzynia jest dwukrotnie szybsza niż w standardowej wersji. Agresywniejszej zmianie biegów towarzyszy miły dla ucha dźwięk wydechu.

  Bentley Continental GT Speed

Bentley Continental GT Speed ma dawać radość kierowcy

Na wyposażeniu znajdziemy po raz pierwszy elektroniczny mechanizm różnicowy przy tylnej osi oraz system czterech kół skrętnych. Rozwiązanie zaczerpnięte z modelu Flying Spur poprawia zwinność w zakrętach i zapewnia lepszą stabilność. Układ kierowniczy wraz z systemem napędu na wszystkie koła skalibrowano jednak tak, by w pewnych sytuacjach moment obrotowy trafiał w większości na tył.

Poza walorami czysto sportowymi Continental GT Speed oferuje komfort i wygodę

  Bentley Continental GT Speed

Aktualizację przeszło trójkomorowe aktywne zawieszenie z systemem Dynamic Ride, który niweluje przechyły w zakrętach. Trzeba wspomnieć, że Gran Coupe waży ponad 2 tony (dokładnie 2273 kg). Zatrzymanie takiej masy wymaga odpowiednich hamulców – w opcji znajdziemy lekkie ceramiczne tarcze.

Z zewnątrz Continental GT zyskał karbonowe wykończenia progów bocznych i splittera. Grill i osłonę zderzaka pokryto kolorem Dark Tint. Nie zabrakło także plakietki „Speed” oraz logo „12” na błotnikach, która wskazuje na obecność silnika W12. Zestaw srebrnych 22-calowych felg podkreśla dostojność Grand Tourera.

  Bentley Continental GT Speed

Wnętrze w dużej mierze jest identyczne jak w standardowej wersji auta. Wyróżnia się alcantarą, pikowaną skórą i haftowanymi zagłówkami foteli.

Bentley Continental GT Speed do tanich pojazdów nie należy

Jego cena startuje od 274 900 dolarów.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze