Twój blog motoryzacyjny

Hyundai Staria – minivan jak żaden inny

Hyundai Staria jest futurystycznym rodzinnym minivanem z funkcjonalnym wnętrzem. Choć wygląda jak koncept, z konceptem nie ma nic wspólnego. Koreańczycy potwierdzili już jego premierę.

Hyundai Staria – minivan, który nie chce być minivanem

Hyundai Staria to komfortowy minivan

W komunikacie prasowym na temat Starii próżno szukać terminu „minivan”. Zamiast niego Koreańczycy wolą używać skrótu MPV (Multi Purpose Vehicle), uważając pierwotne określenie za staromodne. Z pewnością jest to jakiś sposób na zmianę postrzegania tego segmentu, który w czasach wzrostu popularności crossoverów i SUV-ów mocno stracił na znaczeniu.

Smukły kształt i panoramiczne okna

Jeśli uważacie, że Hyundai Staria przypomina trochę statek kosmiczny, to znaczy, że cel projektowy Hyundaia został osiągnięty.

Hyundai Staria 2021

Przód Starii ma poziome światła do jazdy dziennej LED, które rozciągają się na całą szerokość pojazdu i są połączone z nisko osadzonymi reflektorami usadowionymi po obu stronach kratki.

Hyundai Staria rodzinny minivan

Oszklona konstrukcja z nisko pociągniętą linią dolną gwarantuje znakomitą widoczność, a przesuwne drzwi boczne zapewniają bezproblemowe zajęcie miejsca we wnętrzu. Tył jest bardziej konwencjonalny i obejmuje pionowe pikselowe światła. Podobieństwo w detalach do Hyundaia Ioniq 5 jest dość czytelne.

Hyundai Staria Premium

W najbogatszej wersji Hyundai Staria Premium otrzyma unikalny grill z chromowanym emblematem, lusterkami bocznymi i klamkami drzwi. 18-calowe koła z diamentowym wzorem pozwolą wyróżnić się nie tylko na parkingu.

Hyundai Staria

To nie efektowna stylistyka czyni jednak Starię wyjątkową

Staria reprezentuje filozofię projektowania „inside-out”. To znaczy, że cały proces budowania auta Hyundai rozpoczął od wnętrza.

Hyundai Staria to minivan o komfortowym wnetrzu

Powstały z inspiracji salonem statku wycieczkowego kokpit zorientowany jest całkowicie na kierowcę. Siedzi on na kapitańskim skórzanym fotelu, mając do dyspozycji cyfrowy zestaw wskaźników wspomagany przez 10,25-calowy system multimedialny z ekranem dotykowym.

Hyundai Staria w bazowej wersji jest 7-miejscowy

Hyundai Staria wnetrze

Koreańczycy przygotowali również wariant 9- i 11-osobowy. Obrotowe fotele w drugim rzędzie umożliwią rozmowę twarzą w twarz z siedzącymi z tyłu. Z kolei oświetlenie ambientowe (64 kolory) pomoże się zrelaksować. Podróżowanie Starią ma odbywać się bowiem w komfortowych warunkach.

Nie wiadomo jeszcze, jaki układ napędowy otrzyma Staria, ale całkiem prawdopodobne, że będzie on w jakimś stopniu zelektryfikowany. Oficjalny debiut minivana przewidziano na drugi kwartał 2021 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze