Twój blog motoryzacyjny

Tak wygląda Kia EV6

Światowa premiera elektrycznej Kii dopiero przed nami, ale ujawnione zdjęcia dość szczegółowo przedstawiają stylistykę auta. Kia EV6 może się podobać.

Nowa Kia EV6 zwiastuje nową filozofię nazwaną krótko „opposites united”, czyli „połączone przeciwieństwa”. Według producenta opiera się na „kontrastowych połączeniach ostrych elementów stylistycznych i rzeźbiarskich kształtów”. Nie trzeba dodawać, że jej odwzorowanie znajdziemy w przyszłym modelach marki. Przyjrzyjmy się zatem detalom elektrycznego crossovera Kii.

Znika „tygrysi nos”

Kia EV6 zwiastuje nowa stylistyke marki

Charakterystyczny grill pomysłu Petera Schreyera, który zadebiutował w 2007 roku, zostaje zastąpiony wąską blendą z dużym wlotem powietrza u dołu zderzaka. Jego funkcją jest chłodzenie baterii.

Kia EV6

Z przodu dostajemy efektowne reflektory i diodowe światła do jazdy dziennej. Przednia szyba jest mocno odchylona do tyłu, co nadaje elektrykowi dynamizmu. Ważnym aspektem przy projektowaniu stanowiła aerodynamika, dlatego klamki są wsuwane w nadwozie. Ciekawie wygląda boczna listwa biegnąca wzdłuż dolnej części drzwi, która ma swoją kontynuację w tylnym świetlnym pasku.

Kia EV6

Jeśli chodzi o tył coupe z odstającym spojlerem, nie brakuje głosów o podobieństwie do Astona Martna DBX. Sami musicie to ocenić. Całość robi jednak dobre wrażenie.

Kia EV6 bazuje na platformie E-GMP

Tej samej, na której powstał Hyundai Ioniq 5. Można więc zakładać, że wykorzysta instalację elektryczną 800V, która pozwoli na szybie ładowanie z mocą do 350 kW. Platforma jest kompatybilna z układami z napędem na tylne i wszystkie koła i pomieści akumulator o mocy 72,6 kWh. Na specyfikację szczegółową musimy jednak jeszcze poczekać.

We wnętrzu na szczycie deski rozdzielczej umieszczono zakrzywiony ekran

KIa EV6 wnetrze

Jest sporych rozmiarów i obejmuje cyfrowy zestaw wskaźników i nawigację. Prosta, dwuramienna kierownica posiada już nowe logo. Systemem ogrzewania, przewietrzania i klimatyzacji (HVAC) można sterować przy pomocy ekranu wykorzystującego haptyczną technologię (zmysł dotyku). Kia zwraca również uwagę na fotele z tworzyw sztucznych, pochodzących z recyklingu.

Kię EV6 w pełnej krasie i z kompletnym zestawem informacji poznamy pod koniec marca.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze