Twój blog motoryzacyjny

Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 w hołdzie GTI

Volkswagen zaprezentował wyjątkową odmianę Golfa GTI Clubsport 45, którym świętuje 45. urodziny Golfa GTI.

W 1976 roku na rynek trafiła usportowiona odmiana Golfa o oznaczeniu GTI

Nikt wtedy jeszcze nie przypuszczał, że Golf GTI stanie się jednym z najpopularniejszych kompaktowych aut na świecie, charakteryzujących się dobrymi osiągami i wyznacznikiem idealnego hot hatcha. Początkowy plan produkcji zakładał 5000 sztuk. Szybko jednak go zrewidowano, bo zainteresowanie było znacznie większe. Do tej pory Volkswagen sprzedał ponad 2,3 mln egzemplarzy Golfów GTI. Aby uczcić 45. urodziny, Niemcy przygotowali specjalne wydanie modelu Clubsport.

Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 w limitowanej edycji to połączenie dużej mocy i wydajności

Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 na urodziny GTI

Edycja specjalna z zewnątrz wyróżnia się czarnym dachem, dopasowanym tylnym spojlerem oraz 19-calowym aluminiowymi felgami Scottsdale w czarnym wykończeniu z czerwonym rantem. Standardem są matrycowe reflektory LED z czerwonym paskiem. Gdyby ktoś miał wątpliwości, z jakim pojazdem ma do czynienia, przypomną mu o tym oznaczenia liczbowe i emblematy m.in. na listwie progowej, czy klapie bagażnika.

Dodatkowo hot hatch zyskał pakiet Race, który zawiera sportowy układ wydechowy Akrapovic. Usunięto również ogranicznik prędkości maksymalnej, co pozwoli kierowcy rozpędzić się do ponad 250 km/h. Jakie są maksymalne możliwości auta, tego producent nie ujawnił.

Volkswagen Golf GTI Clubsport 45

We wnętrzu w edycji specjalnej zagościły sportowe przednie fotele oraz kierownica z oznaczeniem „45”.

Pod maską nie ma zaskoczenia

Wszystko zostało po staremu, czyli tak jak w Golfie GTI Clubsport, na którym jubileuszowa edycja bazuje. 4-cylindrowa 2-litrowa doładowana jednostka dostarcza 300 KM (400 Nm). Przeniesienie tej mocy na przednie koła zapewnia 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia, która odznacza się nieco krótszymi przełożeniami. Przyspieszenie do setki jest kwestią niecałych 6 s.

Na wyposażeniu nie zabrakło też sterowanej elektronicznie mechanicznej szpery oraz specjalnego trybu jazdy o nazwie Nurburgring.

Volkswagen Golf GTI Clubsport 45

Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 – cena

Specjalne wydanie Volkswagena Golfa GTI na rynku niemieckim wyceniono na 47 790 euro.

 

Zdjęcia: motor1.com

Przeczytaj również: T-Roc – mały SUV Volkswagena


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze