Twój blog motoryzacyjny

Seat Tarraco dostępny z mocną jednostką

Największy SUV hiszpańskiej marki już niebawem będzie mógł pochwalić się niezłymi osiągami. Dostanie nową jednostkę benzynową 2.0 TSI o mocy 245 KM.

Seat Tarraco zadebiutował w 2018 roku

Seat Tarraco z nowym silnikiem

Jest największym pojazdem w gamie Seata i może na swój pokład zabrać nawet 7 osób. Do tej pory był dostępny z silnikiem benzynowym (1.5 150 KM i 2.0 190 KM) oraz dieslem (2.0 150 i 200 KM). Niedawno dołączyła do nich hybryda typu plug-in, której łączna moc wynosi 245 KM. Brakowało w gamie mocnej benzynowej jednostki. Teraz to się zmieni za sprawą dobrze znanego silnika z Cupry Leon, czy Volkswagena Golfa GTI.

Do oferty trafia silnik 2.0 TSI o mocy 245 KM (370 Nm)

To dokładnie tyle samo koni mechanicznych, co ma wersja hybrydowa. Zelektryfikowany brat cechuje się co prawda większym momentem obrotowym (400 Nm), ale to Tarraco w benzynie ma lepsze osiągi.

Wyposażony w napęd 4×4 i 7-biegową przekładnię DSG Seat Tarraco przyspiesza do setki w 6,2 s (szybciej o 0,1 s od Tarraco eHybrid)

To już jest wartość, która w dużym rodzinnym SUV-ie jest satysfakcjonująca. Przyspieszanie kończy się przy 228 km/h.

Seat Tarraco dostanie nowy silnik

SUV będzie dostępny wyłącznie w wyposażeniu FR i Xcellence oraz w wariancie z pięcioma lub siedmioma siedzeniami.

Seat Tarraco 2.0 TSI: cena

Nie jest jeszcze wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za benzynowe Tarraco. Na pewno trzeba przygotować się na spory wydatek, w końcu mowa o topowej wersji. Punktem odniesienia może być dostępny cennik. I tak 190-konna odmiana kosztuje obecnie 166 500 zł (wypada z oferty). 200-konny diesel to wydatek co najmniej 189 900 zł. Najmocniejsze Tarraco powinno więc zmieścić się w cenie do 200 000 zł.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze