Twój blog motoryzacyjny

Porsche Taycan dostępne z tylnym napędem

Porsche poszerza ofertę z Taycanem o tylnonapędową wersję. Do tej pory była ona dostępna wyłącznie na rynku chińskim.

Elektryczne Porsche Taycan można kupić w 3 odmianach – 4S, Turbo oraz Turbo S. Wszystkie mają napęd na 4 koła. Teraz dołączy do nich wersja z tylnym napędem, która będzie podstawowym Taycanem. Tak też się nazywa.

Bazowe Porsche Taycan wyposażone jest w jeden silnik elektryczny umieszczony na tylnej osi

Porsche Taycan bazowa wersja

Generuje 408 KM (300 kW) i zapewnia nadal znakomite osiągi – rozpędzenie się do setki zajmuje ok. 5,2 s , a maksymalna prędkość zamyka się w 230 km/h.

Nowy Taycan będzie można kupić z jednym z dwóch akumulatorów do wyboru

Bateria o pojemności 79,2 kWh umożliwia pokonanie 431 km według procedury WLTP. Zasięg ten można jednak zwiększyć o ok. 50 km, decydując się na pakiet Performance Bartery Plus z akumulatorem o pojemności 93,4 kWh.

Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o szybkie ładowanie

Porsche Taycan z napedem na tyl

Mniejszą baterię naładujemy mocą 225 kW, a większą – 270 kW. W idealnych warunkach napełnienie ich do poziomu 80% powinno nam zająć niecałe 23 minuty. Jak donosi producent, już 5 minutowe podpięcie auta do ładowarki zwiększa zasięg o 100 km.

Poza tym podstawowe Porsche Taycan nie odstaje od droższych i mocniejszych wersji, oferując znakomite właściwości jezdne i odpowiedni dla niemieckiej marki komfort oraz bezpieczeństwo.

W 2020 roku firma z Zuffenhausen sprzedała ponad 20 000 sztuk Porsche Taycan. Można śmiało założyć, że ta liczba pęknie w 2021 roku, a swój udział w tym będzie miał tylnonapędowy i podstawowy w cenniku wariant Taycan.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze