Twój blog motoryzacyjny

Dacia Bigster – większa od Dustera i z nowym logo

Dacia Bigster już w nazwie zdradza dużego SUV-a, który będzie pozycjonowany powyżej popularnego modelu Duster. Wygląda nieźle, ale trzeba będzie na nią trochę poczekać.

Dacia Bigster jest otwarciem się Renault na nowe rynki

Francuzi zaprezentowali koncept Bigstera w ramach nowej strategii współpracy Dacii i Łady. Niestety, wiemy o nim na razie niewiele.

Dacia Bigster to SUV wiekszy od Dustera

Flagowy SUV jest całkiem sporym pojazdem – mierzy aż 4,6 m długości, czyli jest dłuższy od Dustera o prawie 26 cm. Można zatem śmiało obstawiać, że pomieści 3 rząd siedzeń i przebije Dustera pod względem praktyczności.

Prostota linii i zbalansowane proporcje mają stanowić o jego atrakcyjności

Faktycznie, koncept auta prezentuje się ciekawie. Z przodu SUV wyróżnia się dużym grillem i charakterystycznymi reflektorami w kształcie litery Y. To samo odwzorowanie zastosowano w tylnych światłach. Masywna bryła sugeruje solidną konstrukcję, z którą koresponduje proste logo.

Dacia Bigster jest koncepcyjnym SUV-em Dacii

Dacia stara się usprawnić proces produkcyjny, dlatego Bigster będzie wykorzystywał elastyczną platformę CMF-B, na której powstaje już Sandero i Logan. Jeśli chodzi o napęd, można spodziewać się hybrydy oraz wersji zasilanych alternatywnymi paliwami (w grę wchodzi LPG).

Niewiele się zmieni w filozofii marki

Dacia Bigster ma być według producenta „prawdziwym pojazdem zbudowanym według prawdziwych zasad” – „bez zbędnych wodotrysków, chromowanych ozdobnych elementów, czy imitacji aluminium”. Nie znajdziemy ich zarówno z zewnątrz, jak i w kabinie. Nowością będą za to materiały pochodzące z recyklingu, co wpisuje się w ekologiczny trend i nowoczesne podejście w wykańczaniu wnętrz.

Dacia Bigster będzie również przystępna cenowo

Dacia Bigster debiutuje jako koncept

Denis le Vot, dyrektor ds. sprzedaży Grupy Renault obiecuje, że „Dacia pozostanie Dacią”, co jest dobrą wiadomością. Marka od lat postrzegana jest jako konkurencyjna na rynku i to ma się nie zmienić wraz z debiutem Bigstera. Więcej szczegółów poznamy jednak za jakiś czas. Premierę trzech nowych modeli Dacii, w tym Bigstera, rozplanowano na najbliższe 4 lata. W pierwszej kolejności doczekamy się elektrycznej Dacii Spring.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze