Twój blog motoryzacyjny

Superauta 2021 roku

Superauta są obiektem westchnień miłośników motoryzacji na całym świecie. Powstają w limitowanych seriach i kosztują miliony dolarów. Oto 6 takich pojazdów, które powinny trafić na rynek w najbliższych miesiącach 2021 roku.

Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie na drodze

To prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany supersamochód ostatnich lat. Owoc współpracy Astona Martina z Red Bull Racing, pod przewodnictwem genialnego inżyniera F1, Adriana Neweya. W 2016 roku poznaliśmy koncept nadwozia, w 2018 roku – specyfikację silnika (V12 o mocy 1176 KM), a w 2019 roku – gotowy prototyp, który wylądował na torze Silverstone. Valkyrie ma być najszybszym drogowym autem na świecie. Z kosmicznymi osiągami ma korespondować cena na poziomie 2-3 mln funtów.

Superauta 2021: Mercedes –AMG One

Mercedes-AMG One przed testem

Konkurencją dla bolida Astona Martina Valkyrie jest Mercedes-AMG One, również wywodzący się ze świata F1. W tym wypadku także mamy do czynienia z mocą ponad 1000 KM, ale za napęd odpowiada benzynowa jednostka V6 o pojemności 1,6 l, wsparta przez 4 silniki elektryczne. Auto testuje już Lewis Hamilton i jest cień szansy na jego debiut jeszcze w tym roku. Orientacyjna cena? 2,275 mln euro.

Rimac C_Two

Rimac C_Two podczas jazdy

Chorwackie elektryczne superauto miało zadebiutować w 2020 roku, ale koronawirus skutecznie pokrzyżował te plany. Z pewnością jest na co czekać – dwuosobowa maszyna dysponuje mocą 1914 KM (2300 Nm) i odznacza się przyspieszeniem do setki w zaledwie 1,85 s. Rozpędzanie kończy przy prędkości 412 km/h. Jest to możliwe dzięki 4 silnikom (każdy napędzający jedno koło), które czerpią energię z akumulatorów o pojemności 120 kWh. 150 przewidzianych sztuk trafi do tych, którzy wyłożą na stół co najmniej 1,7 mln funtów.

Superauta 2021: Pininfarina Battista

Pininfarina Battista na torze

Alternatywą dla Rimaca C_Two będzie Pininfarina Battista, po raz pierwszy zaprezentowana w Genewie w 2019 roku. Elektryczny napęd dostarczył nie kto inna, jak Rimac (patrz wyżej). Włoski hipersamochód ma być jednak bardziej nastawiony na komfort niż wykręcanie rekordowych okrążeń. Choć test na torze Nardo podobno zdał celująco. Cena zaczyna się od ok. 2,6 mln euro.

Lamborghini Sian Roadster

Lamborghini Sian roadster

Lamborghini Sian jest najmocniejszym Lambo w historii marki. Wariant bez dachu podobnie jak coupe korzysta z hybrydowego układu z V12 i motoru elektrycznego o systemowej mocy 819 KM. Całość przekazywana jest na cztery koła. Przyspieszenie do setki wynosi 2,9 s, a prędkość maksymalna przekracza 350 km/h. 19 zaplanowanych sztuk znalazło już swoich właścicieli. Przypuszczalna cena auta to 3 mln funtów.

Lotus Evija

Lotus Evija to elektryczne superauto z homologacja drogowa

Lotus przejęty przez chińskiego giganta Geely planuje wprowadzić na rynek pierwszy elektryczny model w historii. Nazywa się Evija i będzie równocześnie najmocniejszym pojazdem na świecie z homologacją drogową. Jego 4 silniki elektryczne, po jednym na koło, generują łącznie 2000 KM i 1700 Nm momentu obrotowego. Pod względem mocy bije więc nawet Rimaca C_Two. Takie wartości pozwalają wystrzelić się od 0 do 300 km/h w zaledwie 9 s. Wstępnie na rynek trafi 130 sztuk, każda w cenie 1,7 mln funtów plus podatek.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze