Twój blog motoryzacyjny

Nowości 2021 roku – 10 najciekawszych aut

W zbliżającym się roku 2021 będziemy świadkami wielu ciekawych debiutów. Spośród kilkudziesięciu motoryzacyjnych premier awizowanych przez producentów wybrałem dziesięć aut, które mają ogromną szansę na sukces w Europie. Większość z nich to SUV-y.

Renault Arkana

Renault Arkana to SUV coupe

Nowy SUV francuskiej marki miał na początku trafić wyłącznie na rynek rosyjski, ale ostatecznie zadebiutuje także w Europie Zachodniej. To dobra wiadomość dla miłośników nadwozia w stylu coupe. Auto będzie dostępne z silnikami benzynowymi (+układ miękkiej hybrydy) i w wersji hybrydowej.

Alfa Romeo Tonale

Koncept Tonale

Po raz pierwszy o kompaktowym SUV-ie Alfy Romeo Tonale usłyszeliśmy w 2019 roku na targach w Genewie (na zdjęciu). Od tego czasu włoska marka kilkukrotnie informowała o przygotowaniach produkcyjnej wersji auta. Mam nadzieje, że w końcu ją zobaczymy. Zważywszy że sprzedaż Alfy na świecie globalnie spada, a sama oferta jest w zasadzie ograniczona do modeli Giulia i Stelvio, premiera nowego modelu jest bardziej niż wskazana.

Dacia Spring Electric

Dacia Spring

Rumuńska marka ma ambicję wejść na rynek pojazdów elektrycznych z najtańszym samochodem na prąd. Będzie to mały crossover o nazwie Spring z zasięgiem 225 kilometrów na jednym ładowaniu. W Polsce powinniśmy zobaczyć go w 3 kwartale.

Honda Civic

Nowa Honda Civic jest mniej krzykliwa od poprzedniej generacji

Na razie poznaliśmy prototyp, który w wersji produkcyjnej trafi na rynek amerykański. Nie będzie on jednak znacznie odbiegał od seryjnej europejskiej odmiany. 11. generacja Hondy Civic wyróżnia się stonowanym nadwoziem, pozbawionym krzykliwych linii. Gama silnikowa nie jest jeszcze znana, ale na pewno zadebiutuje wersja z napędem hybrydowym.

Nowości 2021: Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to prawdziwy bestseller i jeden z najważniejszych modeli japońskiego producenta. Druga generacja skończyła już 7 lat, dlatego pora na zmianę. Nowego Qashqaia powinniśmy poznać jesienią przyszłego roku. Będzie bardziej przestronny, z lepiej wykończonym wnętrzem. Wiadomo również, że w ofercie nie znajdziemy jednostek wysokoprężnych. Można za to spodziewać się układu miękkiej hybrydy.

Toyota Yaris Cross

Yaris Cross

Toyota Yaris Cross ma ogromną szansę zawojować segment miejskich crossoverów. Zadebiutuje we wrześniu i będzie dostępna z napędem hybrydowym o mocy 116 KM. W ofercie przewidziano miejsce dla wersji z napędem 4×4.

Audi e-Tron GT

elektryczne Audi e-tron GT

Audi wjeżdża w nowy rok elektrycznym Gran Turismo, które pod względem konstrukcyjnym spokrewnione jest z Porsche Taycan (ta sama platforma). W topowej odmianie będzie miało 590 KM. Poza sportowymi osiągami – setka pęka w 3,5 s, e-tron GT zaoferuje wysoki poziom komfortu, dzięki zastosowaniu pneumatycznego zawieszenia. Jego debiut przewidziano na pierwszą połowę roku.

Volkswagen Nivus

Nivus

Niemiecki producent uważa, że crossoverów nigdy za dużo. Kolejny o nazwie Nivus jest już na horyzoncie. Początkowo powstał z myślą o Ameryce Południowej, ale docelowo trafi na Stary Kontynent. Crossover zostanie wciśnięty pomiędzy T-Crossa, a T-Roca. Od obydwu jest dłuższy, a wizualnie nawiązuje do Polo, z którym dzieli platformę MQB. Jego konkurentem będzie Ford Puma.

BMW iX

iX

BMW iX stanowi rozwinięcie konceptu BMW Vision iNext. To masywny SUV z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 500 KM. Akumulatory o mocy 100 kWh umożliwiają pokonanie nawet 600 KM bez konieczności zatrzymywania się na ładowanie. Premiera nastąpi w połowie roku.

Kia Sportage

Kia Sportage podczas jazdy

Po debiucie Hyundaia Tucsona przyszedł czas na nową Kia Sportage. Koreańczycy zapowiadają rewolucyjny design i wersję hybrydową plug-in. Nie zabraknie też klasycznej hybrydy, a zaglądając pod maskę Tucsona można też oczekiwać jednostki benzynowej 1.6 T-GDI o mocy 150 KM. Więcej szczegółów poznamy w najbliższych miesiącach.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze