Twój blog motoryzacyjny

McLaren Sabre na amerykański rynek

McLaren Sabre jest najnowszym hiperautem zbudowanym przez dział McLaren Special Operations. Jego premiera nastąpi w przyszłym roku, ale już dziś wiadomo, czego możemy się spodziewać.

McLaren Sabre jest trochę podobny do McLarena Senny

McLaren Sabre w dwukolorowym malowaniu

Ma jednak całkowicie nowe nadwozie. Jego unikalną cechą konstrukcyjną jest ogromna płetwa grzbietowa, która ciągnie się od kabiny w kierunku tylnego skrzydła. Nikt też nie przeoczy potężnego dyfuzora, czy wentylowanej maski. Warto również zwrócić uwagę na osłonę silnika, która ma specjalne ożebrowanie, pomagające w odprowadzaniu ciepła.

Plotki głosiły, że auto otrzyma napęd hybrydowy o mocy ponad 1000 KM

McLaren Sabre dla Amerykanow

Tak się nie stało. Maszyna wykorzystuje 4-litrową jednostkę V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która generuje 835KM i 800 Nm momentu obrotowego. To najpotężniejsza jednostka spalinowa, jaka trafiła do McLarena. Gwarantuje prędkość maksymalną 351 km/h i przyspieszenie do setki na poziomie 2,7 s.

McLaren Sabre szyte na miare

McLaren Sabre jest niezwykle ekskluzywnym projektem

Powstanie tylko 15 egzemplarzy, przy współpracy z klientami. Dlatego nie ma drugiego takiego samego wnętrza – każde jest szyte na miarę.

McLaren Sabre jest dwuosobowym superautem

Wszystkie sztuki trafią na rynek amerykański, mniej restrykcyjny, jeśli chodzi homologację. Pierwszy McLaren Sabre jest już podobno w rękach właściciela. Biorąc pod uwagę limitowaną produkcję i indywidualną specyfikację, jego cena może wynosić między 3 a 6 milionów funtów.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze