Twój blog motoryzacyjny

Chiński LEVC wkrótce zawita do Polski

Należąca do Geely firma London Electric Vehicle Company (LEVC) zadebiutuje w Polsce. To oznacza, że na nasz rynek w 2021 roku trafi model TX, który w Wielkiej Brytanii funkcjonuje jako taksówka. Będzie też dostawczy van – VN5.

Taksówki LEVC można spotkać na ulicach Londynu

LEVC TX to taksowka w Londynie

Wyróżniają się czarnym kolorem nadwozia i charakterystycznym wyglądem w stylu retro, którym nawiązują do poprzednich pojazdów firmy taksówkowej – London Taxi Company. Auta są niezwykle pojemne i mogą przewieźć nawet 6 osób. Teraz zobaczymy je w Polsce, bo LEVC planuje premierę modelu TX na przyszły rok.

LEVC TX jest pojazdem elektrycznym z silnikiem spalinowym

Motor elektryczny pracuje przy tylnej osi, a energia elektryczna kumulowana jest w akumulatorach o pojemności 31 kWh. Pozwala to na pokonanie ok. 98 km. Później trzeba skorzystać z ładowarki (szybkie ładowanie do 50 kW) lub podjechać na stację benzynową. Drugi silnik, benzynowy, trzycylindrowy o pojemności 1,5 l z Volvo, pełni rolę generatora prądu – zasila akumulatory i wydłuża zasięg do ponad 500 km.

Takie rozwiązanie sprawdza się w wielkim mieście, jakim jest Londyn

Producent zakłada, że sprawdzi się również w innych europejski miastach. Już teraz model TX można spotkać w Niemczech, Francji, Szwajcarii, czy Danii. Chińczycy ze swoim produktem chcą zaistnieć także poza Starym Kontynentem i chwalą się punktami sprzedaży m.in. w Japonii, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

LEVC VN5 prezentuje się bardzo podobnie do modelu TX

LEVC VN5 to dostawczy van

Z tą różnicą, że tylna kabina pasażerska zastąpiona została przestrzenią załadunkową. Bez problemu zmieszczą się tu dwie europalety, a całkowita ładowność sięga 830 kg.

LEVC VN5 jest chinskim dostawczakiem

Cena LEVC TX w Wielkiej Brytanii zaczyna się od 62 500 funtów

To w przeliczeniu na złotówki daje ok. 306 000 zł. Jeśli wydaje wam się, że to dużo, to musicie wiedzieć, że jest dostępny jeszcze droższy wariant Sutton VIP Class, zaczynający się od 120 000 funtów (już z podatkiem VAT).

LEWC TX w wersji VIP

Dostawczy LEVC VN5 jest tańszy – kosztuje niecałe 40 000 funtów (ok. 190 000 zł). Polski cennik auta poznamy w 2021 roku.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze