Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini SC20 – na drogę i tor

Lamborghini SC20 to ekstremalny speedster na bazie Aventadora, który powstał na zlecenie prywatnego klienta.

Lamborghini może poszczycić się otwartą wersją Aventadora. W 2012 roku zaprezentowano jedyne w swoim rodzaju Lamborghini Aventador J. Po niemal 9 latach od tego wydarzenia światło dzienne ujrzało Lamborghini SC20 o bardzo podobnej konstrukcji.

SC to skrót od Squadra Corse

Lamborghini SC20 jest speedsterem

Wyścigowy oddział Lamborghini dopełnił wszelkich starań, by speedster był jedyny w swoim rodzaju. Jego stylizacja jest znacznie bardziej agresywniejsza od Aventadora J. Pojazd posiada charakterystyczne wloty powietrza na masce i karbonowe nadwozie z dużym regulowanym skrzydłem z włókna węglowego.

Lamborghini SC20 to pojazd typu one off

Niezwykły jest również biały lakier nadwozia Bianco Fu z niebieskimi akcentami o nazwie Cepheus Blue. Koresponduje z nim kolorystyka wnętrza, w którym nie zabrakło dużej ilości nagiego karbonu i aluminium.

Lamborghini SC20 ma karbonowy kokpit

Za inspirację przy budowie SC20 posłużyły takie modele, jak Huracan GT3 Evo, czy Sian (tylne światła). Sam producent przyznaje się do czerpania z designu Diablo VT Roadster, Veneno Roadster i opartego na Gallardo konceptu S.

„Lamborghini SC20 to połączenie wyrafinowanej inżynierii, włoskiego rzemiosła, sportowego charakteru i zaawansowanej stylistyki. Jest to również przykład zastosowania jednostki V12 oraz włókna węglowego w pojeździe z otwartym nadwoziem z DNA Lamborghini” – powiedział dyrektor techniczny Lamborghini, Maurizio Reggiani

Lamborghini SC20 zostało dopuszczone do ruchu drogowego, w przeciwieństwie do modelu SCV12 z tego roku, które skazane jest wyłącznie na tor. Brak dachu i szyb może stanowić jednak pewne utrudnienie i przy dłuższej przejażdżce wymagać będzie od kierowcy sprawdzenia prognozy pogody.

Lamborghini SC20 nie ma dachu ani szyb

Lamborghini SC20: silnik

Speedster wykorzystuje 6,5-litrową jednostkę V12 o mocy 770 KM i 720 NM, która pochodzi z Aventadora SVJ. Moc dostarczana jest na wszystkie koła za sprawą 7-biegowej skrzyni ISG z pomocą centralnego elektronicznego mechanizmu różnicowego. Samochód porusza się na oponach Pirelli P Zero Corsa z aluminiowymi obręczami o średnicy 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu.

Lamborghini SC20 to jednorazowy projekt na prywatne zlecenie

Lamborghini SC20 jest jednorazowym dziełem firmy z Sant’Agata Bolognese

Z tego powodu szansa złapania go na publicznej drodze jest raczej niewielka. Cała nadzieja w carspotterach.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze