Twój blog motoryzacyjny

Nissan Qashqai z nowym wnętrzem

Nissan Qashqai trzeciej generacji zadebiutuje lada chwila. Japończycy ujawnili właśnie zdjęcia wnętrza nowego crossovera.

Nissan Qashqai obecnej generacji ma już 7 lat

W najbliższych miesiącach zadebiutuje jego najnowsza odmiana. Znamy już kilka szczegółów na temat silników, a teraz przyszła pora na zdjęcia kabiny.

Nowością jest 9-calowy ekran dotykowy, który mieści się na desce rozdzielczej

Nissan Qashqai zyskal nowe wnetrze

Zapewnia on szereg usług online, m.in. bieżące informacje o ruchu ulicznym, czy lokalizację fotoradarów. Jest także kompatybilny z funkcją Android Auto i Apple Car Play. Poza tym w kabinie znajdzie się zestaw 12,3-calowych cyfrowych zegarów oraz 10,8-calowy wyświetlacz przezierny. Aby tradycjonaliści nie czuli się wyobcowani, Nissan nie zrezygnował całkowicie z tradycyjnych przycisków – służą głównie do obsługi radia i klimatyzacji.

Kwestię łączności podniesiono na wyższy poziom

Nissan Qashqai z nowym wnetrzem

Do dyspozycji kierowcy pozostaje sterowanie głosowe Amazon Alexa oraz usługa Nissan Connect, która umożliwia dostęp do podstawowych funkcji auta. Ciekawostką jest fakt zaprojektowania sygnałów dźwiękowych przez japońskiego producenta gier video Bandai Namco. Na pokładzie nie zabraknie także bezprzewodowej ładowarki, ani portów USB.

Nissan Qashqai 2021 ma bardziej przestronną kabinę

Kompaktowy crossover w nowym wydaniu jest dłuższy od poprzednika o 35 i szerszy o 32 mm. Zwiększając wymiary auta producent chciał zdystansować się od modelu Juke. Dzięki temu zabiegowi pasażerowie na tylnych siedzeniach mają dodatkowo 28 mm więcej miejsca na kolana, a przestrzeń nad ich głową wzrosła o 15 mm.

Wyróżnikiem nowego Qashqaia są lepszej jakości materiały wykończeniowe

Nissan Qashqai ma komfortowe wnetrze

Nissan chwali się tapicerką ze skóry Nappa, której wykonanie specjalistom zajmuje nie mniej niż 25 dni. Samo wyhaftowanie pikowanego wzoru z efektem 3D to godzina pracy. Fotele przednie posiadają funkcję masażu i 3 możliwe ustawienia. Wybór wersji z napędem na 4 koła będzie wiązał się dodatkowo z nowym selektorem trybów jazdy i czarnymi i metalicznymi akcentami. O wrażenia akustyczne zadba 10-głośnikowy system Bose z subwooferem w bagażniku (topowa wersja).

Nissan Qashqai ma system naglosnienia Bose

Wiadomo także, że pojemność ładunkowa crossovera zwiększyła się o 74 l, a osiągnięcie tego było możliwe dzięki obniżeniu podłogi bagażnika o 20 mm i poprawieniu tylnego zawieszenia. Bagażnik ma teraz gniazdo 12V i oświetlenie po obu stronach.

Nissan Qashqai zadebiutuje w Europie na początku przyszłego roku

Będzie dostępny z układem miękkiej hybrydy i silnikiem benzynowym 1.3 turbo o mocy 138 KM oraz manualną skrzynią biegów. Przekładnię CVT połączono z wariantem silnikowym o mocy 155 KM i możliwością dobrania napędu na 4 koła. Następnie w ofercie pojawi się klasyczna hybryda e-Power o mocy 188 KM z napędem na przednią oś. Co ciekawe, Nissan nie wykluczył również sportowej odmiany Qashqaia ze znaczkiem Nismo.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze