Twój blog motoryzacyjny

Honda Civic 11. generacji na rynku za rok

Honda Civic 11. generacji zaprezentowana. Wyróżnia ją stonowany wygląd i minimalistyczne wnętrze. I choć na razie to zaledwie prototyp, na co wskazuje nazwa Prototype, wersja produkcyjna ma niewiele się od niego różnić.

Honda Civic Prototype debiutuje na platformie Twitch

Honda Civic Prototype zapowiada produkcyjna wersje

Popularny serwis wśród graczy i geeków komputerowych został wybrany przez Hondę na główny kanał prezentacji nowego Civica  W grupie docelowej znaleźli się więc dwudziestolatkowie transmitujący swoje rozgrywki w sieci. Ciekawe, jak ostatecznie spodoba im się nowy wygląd auta, które od poprzednika jest dłuższe i szersze mimo prawie identycznych rozmiarów (ta sama platforma).

Co najważniejsze, nowa Honda Civic 11. generacji ma znacznie bardziej stonowane nadwozie

Nowa Honda Civic jest mniej krzykliwa od poprzedniej generacji

Na początku poznaliśmy sedana, ale w planach jest też hatchback (będzie wersja Type R) . Jego nadwozie jest zdecydowanie mniej krzykliwe i kanciaste. Ostre linie ustąpiły miejsca gładkim powierzchniom, co w założeniu marki ma zwiększyć atrakcyjność auta w skali globalnej.

Przeprojektowany przód otrzymał smukłe światła LED i szeroką osłonę chłodnicy. Optycznie wydłużono też maskę, przesuwając nieco przednią szybę – dzięki temu zabiegowi według Hondy udało się zapewnić lepszą widoczność. Generalnie nowy Civic przypomina teraz Accorda w wersji amerykańskiej.

Z tyłu Civic wypada jeszcze lepiej

Honda Civic 11. generacji

Sportowy charakter sedana podkreślają dwie końcówki układu wydechowego i subtelnie wyeksponowany na klapie bagażnika spojler. Wraz z debiutem wersji produkcyjnej powiększy się paleta kolorów m.in. o lakier Solar Flare Pearl, który można będzie zestawić z 19-calowymi czarnymi felgami.

Jedyna ujawniona wizualizacja wnętrza wskazuje na jego prostotę i przejrzystość

Honda Civic ma minimalistyczne wnetrze

Honda oparła się pokusie usunięcia wszystkich fizycznych przycisków, pozostawiając kilka guzików i pokręteł do obsługi m.in. klimatyzacji. Pojawił się większy 9-calowy ekran dotykowy do obsługi multimediów oraz zupełnie nowy cyfrowy zestaw zegarów. Interesującym detalem stylistycznym jest listwa o strukturze plastra miodu, skrywająca nawiewy, która rozciągająca się w kierunku deski rozdzielczej od strony pasażera. Całość prezentuje się bardzo estetycznie.

Honda Civic 11. generacji – silniki

Japończycy nie ujawnili, co znajdzie się pod maską. Można spodziewać się, że Civic przejmie jednostki od obecnej generacji. Wysoce prawdopodobna jest premiera hybrydy. O elektryfikacji gamy modelowej wspomniał Tom Gardner, wiceprezes Honda Motor Europe. Jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, które trafią na pokład auta, szczegółowe informacje na ich temat trzymane są w tajemnicy. Poznamy je bliżej oficjalnego debiutu, który przewidziano na pierwszy kwartał 2021 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com

Przeczytaj również: Honda Civic hatchback 2022

Honda Civic Type R w wersji pickup – takie rzeczy tylko w Swindon


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze