Twój blog motoryzacyjny

Mercedes-AMG GT Black Series nowym królem Nurburgringu

Mercedes-AMG GT Black Series ustanowił nowy rekord okrążenia toru Nurburgring, pokonując odcinek 20 600 m w czasie 6 minut i 43,6 s. Wyczyn jest tym większy, że mowa o samochodzie z tylnym napędem i konstrukcją silnika umieszczonego z przodu.

Za kierownicą Mercedesa GT Black Series usiadł kierowca wyścigowy AMG GT3, Maro Engel

 Mercedes-AMG GT Black Series to nowy król Nurburgringu

Zadanie miał o tyle trudne, że warunki pogodowe były dość zmienne, miejscami było mokro, a temperatura powietrza nie przekraczała 7 stopni Celsjusza. Wyzwaniem był wynik ustanowiony przez Lamborghini Aventador SVJ w 2018 roku – dokładnie 6 minut i 44,9 s.

Mercedes-AMG GT Black Series z rekordem okrazenia na torze Nurburgring

Maro poruszał się w pełni seryjnym egzemplarzem GT Black Series. Jedyne dokonane zmiany dotyczyły regulacji zawieszenia, które i tak każdy właściciel auta może przeprowadzić sam. Dodatkowo kierowca korzystał z 9-stopniowej skali ustawień kontroli trakcji, w zależności od wybranego odcinka toru. Jeśli chodzi o opony, był to standardowe gumy Michelin Pilot Sport Cup 2R.

Rekord jest imponujący również z innego powodu

GT Black Series jest jedynym produkcyjnym tylnonapędowym samochodem z silnikiem z przodu, który pokonał barierę 7 minut. Swoją drogą Mercedes AMG ma doświadczenie w biciu rekordów na Nurburgringu. Do producenta z gwiazdą należy też rekord okrążenia w klasie czteromiejscowych produkcyjnych aut Mercedesem AMG GT 63S 4-Door Coupe.

Mercedes-AMG GT Black Series – co to za samochód i ile kosztuje?

Mercedes-AMG GT Black Series podczas przygotowania do rekordowej jazdy

Sportowa maszyna jest dziełem konstruktorów z Affalterbach i została stworzona z myślą o torowych wyzwaniach. Napędza ją seryjna 4-litrowa jednostka V8 biturbo o mocy 730 KM (6700-6900 obr./min). Maksymalny moment obrotowy wynosi 800 Nm i jest dostępny w szerokim zakresie 200-6000 obr./min. To wystarczy, by rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,2 s i w niecałe 9 s do 200 km/h. Prędkość maksymalna? 325 km/h. Topowa odmiana Black Series nie może być tania i taka nie jest. Cena zaczyna się od prawie 1 800 000 zł.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze