Twój blog motoryzacyjny

Kia Carnival Hi Limousine z boxem na dachu to salon na kołach

Koreańczycy nie przestają zaskakiwać. Po zaprezentowaniu nowej Kii Carnival, znanej też pod nazwą Kia Sedona, producent pokazał jej bardziej ekskluzywną odmianę Kia Carnival Hi Limousine.

Kia Carnival Hi Limousine i box dachowy, który nie jest boxem

Kia Carnival jest luksusowym busem dla siedmiu osob

Kia Carnival Hi Limousine wyróżnia się wydatną bulwą na dachu, która przypomina box dachowy. To sprytny sposób Koreańczyków na zwiększenie przestrzeni we wnętrzu. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba nadmiernie schylać głowę przy zajmowaniu miejsc. Poza tym wsiadanie i wysiadanie ułatwiają stopnie po bokach nadwozia, których w normalnej wersji nie znajdziemy.

Kia zadbała o odpowiednie warunki na pokładzie zarówno do pracy, jak i odpoczynku

Kia Carnival ma kapitanskie fotele

Układ siedzeń jest konfigurowalny 7-miejscowy, z dwoma fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie. Można je szybko rozłożyć do wygodnej leżanki. Podobno nie jest to ostatnia interpretacja Carnivala. Kia w niedalekiej przyszłości rozważa również wersję superluksusową z układem 4 siedzeń.

Prywatność pasażerów poza przyciemnianymi szybami chronią dodatkowo plisowane zasłony. Centrum dowodzenia stanowi 21,5-calowy system multimedialny z możliwością podpięcia laptopa, czy tabletu.

Kia Carnival Hi Limousine oferuje komfortowe wnetrze

Nastrojową atmosferę zapewnia oświetlenie ambientowe – standard w pojazdach tej klasy. Podobnie jak występujący na wyposażeniu oczyszczacz powietrza z filtrem cząstek stałych, czy diodowe lampki do czytania.

Mocny silnik pod maską

Do napędu użyto jednostki V6 SmartStream o pojemności 3,5 l i mocy 294 KM i 355 Nm momentu obrotowego.

Kia Carnival Hi Limousine jest siedmioosobowa

Na pokładzie nie zabrakło licznych systemów wspomagających kierowcę, m.in. asystenta utrzymania na pasie ruchu, system martwego pola, czy asystenta unikania kolizji z funkcja wykrywania samochodów, rowerzystów i pieszych.

Kia Carnival Hi Limousine będzie sprzedawana na rodzimym koreańskim rynku. Prawdopodobnie trafi też do USA. Z racji nikłej popularności pojazdów MPV w Europie nie ma co na nią liczyć.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze