Twój blog motoryzacyjny

Bentley stawia na elektryfikację wszystkich swoich modeli

Zapomnijcie o V8, czy W12 w Bentleyu. Brytyjski producent aut luksusowych zapowiada koniec produkcji silników spalinowych w najbliższej dekadzie i przejście na elektryczną stronę mocy.

Świat zmierza ku elektryfikacji, a producent z Crewe chce być liderem również na tym polu. Brytyjczycy zamierzają w pełni zelektryfikować swoją gamę pojazdów. Zegar już odmierza czas, bo ma to nastąpić do 2030 roku.

„Przyszłość firmy Bentley jest w pełni elektryczna. Pracujemy nie tylko nad jednym pojazdem elektrycznym, ale nad całą rodziną samochodów na prąd” – powiedział CEO Bentleya, Adrian Hallmark

Pierwszy całkowicie elektryczny Bentley zadebiutuje na rynku w 2025 roku

Będzie zbudowany na nowej, dedykowanej platformie EV. Do 2026 roku wszystkie pojazdy Bentleya będą dostępne w wersji elektrycznej lub jako hybrydy plug-in. Do końca dekady Brytyjczycy zamierzają zaprzestać budowy silników spalinowych, całkowicie zastępując je silnikami elektrycznymi. Auta z wtyczką wypadną z oferty.

„To ogromna zmiana dla branży i chcemy jej przewodzić” – dodaje CEO marki, Adrian Hallmark

Szczególnie, że Bentley jest jednym z ostatnich na świecie producentów 12-cylindrowych jednostek benzynowych. Według wewnętrznych badań firmy co najmniej 55% obecnych klientów deklaruje jednak swoje zainteresowanie zakupem elektrycznego Bentleya.

Na przyszły rok Bentley szykuje dwie nowe hybrydy typu plug-in

Mówi się, że będzie to nowy Flying Spur oraz prawdopodobnie Continental GT. Elektryfikacji gamy ma towarzyszyć proekologiczne podejście – nacisk na stosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych, które są neutralne dla środowiska. Bentley zwraca tu uwagę na koncepcyjny model EXP 100 GT sprzed ponad roku, który reprezentuje wizję przyszłości marki.

Bentley

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze