Twój blog motoryzacyjny

Sbarro Super Eight trafił na sprzedaż. Ma silnik Ferrari i krwistoczerwone nadwozie

Inspirowany Grupą B Sbarro Super Eight powstał tylko w jednym egzemplarzu i co jakiś czas zmienia garaż. Właśnie nadszedł ten moment. Auto na sprzedaż wystawiła belgijska firma Speed 8 Classic.

Być może nigdy nie słyszeliście o Sbarro Super Eight

Sbarro Super Eight

To pojazd szwajcarskiej firmy Sbarro, która zaczynała w latach 70. od tworzenia replik sportowych i rzadkich aut, takich jak Ford GT40, Bugatti Royale, czy BMW 328. Z czasem Franco Sbarro, twórca marki, wystartował z własnymi koncepcyjnymi projektami, a Sbarro Super Eight jest jednym z nich.

Samochów Sbarro Super Eight

Zanim jednak powstał, warto wspomnieć o jego poprzedniku – Sbarro Super Twelve. To auto, które wykorzystywało 12-cylindrowy silnik, składający się tak naprawdę z dwóch 6-cylindrowych jednostek Kawasaki o pojemności 1.3 l. Sbarro Super Eight jest pod tym względem mniej radykalne – napędza je centralnie umieszczone 3-litrowe V8.

Silnik pochodzi z Ferrari 308 GTB i ma moc 260 KM

 Auto Sbarro

Napęd na tylne koła przekazuje 5-biegowa manualna przekładnia również z Ferrari. Szwajcarzy ubrali to wszystko w kanciaste nadwozie z elementami z włókna szklanego i zaprezentowali światu na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1984 roku.

W Sbarro Super Eight Zadbali też o wnętrze

Sbarro

Brązowa skóra i welur dobrze się ze sobą komponują.

Sbarro

Hat hatch waży niewiele ponad 800 kg, co w połączeniu z tak mocna jednostką musi przekładać się na niezłe osiągi. Oficjalnie nie są one znane, ale wiadomo, że prędkość maksymalna Ferrari wynosiła blisko 250 km/h.

Sbarro Super Eight jest w znakomitym stanie i ma przejechane 17 000 mil (27 358 km). Nowym właścicielem auta zostanie ten, kto wyłoży na stół 155 000 euro.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze