Twój blog motoryzacyjny

Mitsuoka Buddy, czyli Toyota RAV4 w przebraniu. Wreszcie wygląda intrygująco

Toyota RAV4 najnowszej generacji często jest krytykowana za swoją stylistykę. Mitsuoka postanowiła temu zaradzić i ją upiększyła. W swoim bardzo specyficznym stylu. Oto Mitsuoka Buddy.

Mitsuoka jest mało popularną firmą z Japonii, która znana jest głównie na rodzimym rynku

Mitsuoka

Zaczynała od tworzenia replik wzorowanych na brytyjskich klasykach w rodzaju Jaguara MKII. Z czasem rozpoczęła małoseryjną produkcję własnych aut, wykorzystując do tego podzespoły rozmaitych marek. Nie można jej projektom odmówić ekscentryczności.

W przypadku Toyoty RAV4 modyfikacja objęła tylko poprawę wyglądu

samochód Mitsuoka Buddy

Wyraźnie widać w niej inspirację amerykańską motoryzacją z lat 90. Japończycy zastąpili front RAV4 potężną chromowaną osłoną chłodnicy z podzielonymi kwadratowymi reflektorami. Z tyłu Buddy zyskał pionowe światła, przeprojektowaną tylną klapę i chromowany zderzak.

prezentacja Mitsuoka Buddy

Wprowadzone zmiany sprawiły, że japoński SUV upodobnił się do Chevroleta Tahoe sprzed kilku dekad. O dziwo, ten retro styl Toyocie RAV4 wyjątkowo pasuje. W dwukolorowym malowaniu i na potężnych terenowych oponach ze stalową felgą wygląda naprawdę dobrze.

wygląd samochoduMitsuoka

Pod maską nadal dostępna hybryda

Mitsuoka nie ingerowała w układ napędowy i to w sumie jest bardzo dobra wiadomość. Pod maską pracuje 4-cylindrowa jednostka o mocy 171 KM lub jako alternatywa 2,5-litrowy silnik wspierany przez motor elektryczny, czyli 218-konna hybryda.

auto Mitsuoka

Oficjalną premierę Mitsuoki Buddy przewidziano na 26 listopada

Wówczas poznamy też wnętrze SUV-a, którego jeszcze nie ujawniono oraz cenę pakietu stylizacyjnego. Na razie firma ogłosiła paletę kolorów, składającą się z 11 lakierów nadwozia i 6 opcji dwukolorowych. Będzie więc w czym wybierać. Szkoda, że szansę na to dostaną tylko mieszkańcy Japonii. Mitsuoka Buddy do Europy raczej nie trafi.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze